zdjecie 5759

Polacy lepsi od Serbii na początku walki o olimpiadę

Siatkówka 06 stycznia 2016 Komentarzy

Polska pokonała Serbię 3:1 w pierwszym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Podopieczni Stephane'a Antigi rozegrali dobre spotkanie, choć nie ustrzegli się błędów. W wyjściowym składzie biało-czerwonych pojawił się ostrołęczanin Grzegorz Łomacz.

Polska pokonała Serbię 3:1 w pierwszym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Podopieczni Stephane'a Antigi rozegrali dobre spotkanie, choć nie ustrzegli się błędów. W wyjściowym składzie biało-czerwonych pojawił się ostrołęczanin Grzegorz Łomacz.

Pojawienie się Łomacza w wyjściowej szóstce było sporym zakoczeniem, ponieważ przed turniejem wydawało się, że Antiga postawi na Fabiana Drzyzgę z Asseco Resovii Rzeszów. Ostatecznie jednak selekcjoner nie może żałować swojego wyboru - ostrołęczanin zagrał dobre spotkanie i pokazał trenerowi, że dysponuje on dwoma równorzędnymi rozgrywającymi.

W pierwszym secie Polacy mieli sporo pecha. Wyszli oni bowiem na prowadzenie 4:1 i utrzymywali je do stanu 15:13. Wtedy jednak do głosu doszli Serbowie, a stało się tak dzięki festiwalowi pomyłek Polaków. Niestety, festiwal błędów trwał i końcówka także należała do rywali. Siatkarze prowadzeni przez Nikolę Grbicia wygrali 25:22 i wyszli na prowadzenie. Dużo lepiej dla naszych siatkarzy wyglądał drugi set - od początku do końca to właśnie Łomacz i spółka kontrolowali przebieg seta. Prowadzenie sięgnęło nawet siedmiu punktów i taka różnica utrzymała się do ostatniej piłki. Wygrana 25:18 pozwoliła wyrównać stan meczu.

Trzecia partia była bardziej wyrównana niż druga, ale to nadal biało-czerwoni nadawali tempo grze. Mistrzowie świata bardzo dobrze spisywali się w bloku i obronie, dzięki czemu mieli okazję do skutecznej gry z kontrataku. Pod koniec tej odsłony kapitalną postawę w ataku zaprezentował także Bartosz Kurek i Polacy prowadzili już w całym meczu 2:1. W czwartym secie nasza reprezentacja pokazała prawdziwy kunszt siatkarski. Podopieczni trenera Antigi przegrywali do drugiej przerwy technicznej (5:10, 10:12, 14:16), ale zdołali się podnieść i dzięki znakomitej grze wygrali 25:21. Wygrana w całym meczu 3:1 pozwoliła na zapisanie sobie trzech punktów na koncie. Dzięki nim Polacy są o krok od wyjścia z grupy i zapewnienia sobie miejsca w czołowej "czwórce" turnieju.

Przypomnijmy, na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro awansuje jedynie zwycięzca turnieju w Berlinie. Kolejne spotkania grupowe Polacy rozegrają 7 stycznia z Belgią (godz. 14.50) oraz 8 stycznia z Niemcami (godz. 19.50). Transmisje z tych meczów przeprowadzi TVP 1 i TVP Sport.

Polska - Serbia 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:21)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Kubiak, Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.