Polacy w Mistrzostwach Europy. Kapitanem kadry jest ostrołęczanin

Piłka nożna 09 września 2021 0 Komentarzy

Wspierana przez Energę z Grupy ORLEN reprezentacja Polski w amp futbolu już 12 września zawalczy o najwyższe europejskie tytuły. Biało-Czerwoni rozegrają z Ukrainą mecz otwarcia Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. Kapitanem reprezentacji Polski jest ostrołęczanin Przemysław Świercz.

Wspierana przez Energę z Grupy ORLEN reprezentacja Polski w amp futbolu już 12 września zawalczy o najwyższe europejskie tytuły. Biało-Czerwoni rozegrają z Ukrainą mecz otwarcia Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. Kapitanem reprezentacji Polski jest ostrołęczanin Przemysław Świercz.

Wielka sportowa impreza odbędzie się w Krakowie w dniach 12-19 września i będzie to druga oficjalna edycja zmagań najlepszych ampfutbolistów w Europie. Weźmie w nich udział 14 reprezentacji.

Polska znalazła się w Grupie A, co oznacza, że w fazie grupowej zmierzy się z Ukrainą, Izraelem i Hiszpanią. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów. W kolejnym etapie wyłonione zostaną dwie drużyny, które 19 września powalczą o złoty medal Mistrzostw Europy Amp Futbol.

Już 12 września zostanie rozegrany mecz otwarcia Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. Nie mogę doczekać się pierwszego gwizdka i już teraz wiem, że będzie to dla mnie bardzo wzruszająca chwila  – mówi ostrołęczanin Przemysław Świercz, kapitan Reprezentacji Polski Amp Futbol. – Wspominam nasze pierwsze treningi sprzed prawie 10 lat. Zaczynaliśmy w sali gimnastycznej, z jedną piłką, bez strojów. Praktycznie nikt o nas nie słyszał. Dziś jesteśmy w zupełnie innej sytuacji. Jesteśmy u progu Mistrzostw Europy, Kraków jest pełen reklam naszego Turnieju, nasze mecze będą transmitowane w telewizji, a wspierają nas potężne firmy z Energą z Grupy ORLEN na czele. Jako kapitan reprezentacji czuję dumę, ale i ogromną odpowiedzialność. Czekamy na Mistrzostwa z wielkimi nadziejami i marzeniami. Damy z siebie wszystko i bardzo liczymy na wsparcie kibiców. Bądźmy wszyscy jedną nogą w finale! – dodaje kapitan.

Głównym partnerem ampfutbolowej reprezentacji Polski – medalistów ostatnich mistrzostw Europy i jednej z najlepszych drużyn na świecie, jest Energa z Grupy ORLEN. Spółka wspiera kadrę piłkarzy po amputacjach od 2018 roku, a od 2019 roku pod jej skrzydłami jest także ogólnopolski program Junior Amp Futbol.

Wstęp na mecze Mistrzostw Europy jest wolny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.ampeuro.eu.

fot. Amp Futbol Polska

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.