Poland Bike Marathon: Agnieszka Mażewska (Ostrołęka Cycling Team) druga na dystansie MINI [ZDJĘCIA]

Inne 22 maja 2012 Komentarzy

Poland Bike zadebiutował w Długosiodle. W tej urokliwej gminie w powiecie wyszkowskim odbył się III etap tegorocznego Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów na rowerach górskich dla amatorów, organizowanego przez Grzegorza Wajsa.

Poland Bike zadebiutował w Długosiodle. W tej urokliwej gminie w powiecie wyszkowskim odbył się III etap tegorocznego Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów na rowerach górskich dla amatorów, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja dopisała. Na starcie stanęło pół tysiąca osób. Razem z miłośnikami jazdy na dwóch kółkach na trasę udał się m.in. Konrad Gorzelak z zawodowej grupy HP Sferis Racing Team. Był też kolarz wszech czasów. W kolorowym Miasteczku Poland Bike w Długosiodle pojawił się medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, wielokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju Ryszard Szurkowski.

Po ściganiu w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim przyszedł czas na „puszczańskie klimaty”. Trasa prowadziła przez dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej między Wyszkowem a Ostrowią Mazowiecką. To był najdłuższy etap w Poland Bike Marathon 2012, czyli – zgodnie z nazwą gminy - „długa jazda w siodle” w Długosiodle.

Na najdłuższej trasie MAX (60 km) najszybsi okazali się kolarze ekipy BSA Pro Tour. Mariusz Marszałek i Adrian Jusiński na metę wjechali trzymając się za ręce, niemal równocześnie. Elektroniczny pomiar czasu na takie sytuacje jest jednak „nieczuły”, dlatego mimo różnicy tysięcznych ułamków sekundy na zwycięzcę wskazał Marszałka, a drugie miejsce przypadło Jusińskiemu. Na trzeciej pozycji uplasował się Artur Mioduszewski (Retro MBIKE Team), który do duetu z BSA Pro Tour stracił 31 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Sikora z Łomianek, przed Agnieszką Zych (BSA Pro Tour) i Mają Busmą (Mybike).

Ciekawy finisz na dystansie MINI (37 km). Tu najszybciej pojechał Michał Dobrzyński (Legion Serwis Active Jet Merida Team), który wyprzedził zwycięzcę dwóch poprzednich etapów Michała Kostrzewę (Kombud Radom). Trzeci na mecie zameldował się Paweł Błachucki (Vitesse Gravitan MTB Team). W gronie kobiet trzeci raz z rzędu triumfowała Martyna Zalewska (UKK BDC Huragan Wołomin), tym razem przed Agnieszką Mażewską (Ostrołęka Cycling Team) i Izabelą Macutkiewicz (BSA Pro Tour).

Na trasie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Długosiodła w kolarstwie górskim. Mistrzami Długosiodła w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Amelia Borowiec (AGR Welodrom), Aleksandra Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), Olimpia Rosochacka (STC Sokołów Podlaski), Jakub Budziszewski (UKK BDC Huragan Wołomin), Szymon Bregier (Akademia Ruchu Płock) i Antek Gańko z Mińska Mazowieckiego. Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie z udziałem m.in. Ryszarda Szurkowskiego i wójta gminy Długosiodło Stanisława Jastrzębskiego, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. A kolejne kolarskie emocje już 10 czerwca w Wyszkowie. Tam odbędzie się IV etap Poland Bike Marathon.

Więcej na www.polandbike.pl

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.