Półfinał Mistrzostw Polski w Ostrołęce wystartował. Unia Basket zaczęła od porażki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Koszykówka 26 kwietnia 2024 5 Komentarzy

Zawodniczki MUKS Unia Basket Ostrołęka od porażki rozpoczęły turniej półfinałowy Mistrzostw Polski U15 w koszykówce. Na ostrołęckim parkiecie lepsza okazała się ekipa MUKS Poznań.

Do Ostrołęki na turniej półfinałowy MP przyjechały uznane ekipy z Poznania, Sosnowca i Pabianic. W pierwszym meczu turniejowym Zagłębie Sosnowiec pokonało PTK Pabianice 97:44. W kolejnym piątkowym starciu obejrzeliśmy ciekawy mecz Unii Basket Ostrołęka z MUKS Poznań.

Poznanianki miały przewagę warunków fizycznych, lecz w pierwszej kwarcie ostrołęczanki potrafiły znaleźć sposób na ekipę z Wielkopolski, m.in. przez długie podania zaskakujące przyjezdne. Pierwsza kwarta skończyła się remisem 11:11. W drugiej odsłonie 10 punktami lepsze były jednak zawodniczki MUKS Poznań. Scenariusz w drugiej części meczu się powtórzył - najpierw remisowa kwarta (18:18), później 10 punktów różnicy na korzyść Poznania. Finalnie MUKS Poznań wygrał 70:50.

MUKS Poznań - MUKS Unia Basket Ostrołęka 70:50 (11:11, 21:11, 18:18, 20:10)

Dla Unii Basket punktowały: Zabielska 12, Woźniak 7, Podsadny 12, Nowak 8, Sitko 4, Zięba 3, Kaczmarczyk 4.