Półfinał MP kadetek: Porażka Nike z Pałacem Bydgoszcz

Siatkówka 16 marca 2018 0 Komentarzy

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka rozpoczęły rywalizację w półfinale Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Podopieczne Tomasza Pakieły w pierwszym spotkaniu uległy miejscowemu Pałacowi 0:3.

Choć początek pierwszego seta był wyrównany i nawet siatkarki Nike rozpoczęły od wyniku 5:4, to od tego stanu inicjatywę przejęły bydgoszczanki, w składzie których pojawiło się aż cztery zawodniczki uczące się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku (w tym m.in. córka znanego szczypiornisty Marcina Lijewskiego). Przewaga gospodyń sprawiła, że wygrały one pierwszego seta 25:16, a w drugim secie prowadziły już od początku i zwyciężyły do 18.

W trzecim secie drużyna gospodarzy prowadziła już 17:10 i wydawało się, że pewnie wygra tego seta. Siatkarki Nike nie poddały się jednak i do końca walczyły o odwrócenie losów meczu. Od stanu 24:18 ostrołęczanki zdobyły pięć punktów z rzędu i na tablicy wyników mieliśmy 24:23. Niestety, do remisu nie udało się doprowadzić. Pałac wygrał seta, a przy okazji cały mecz - 3:0.

Kolejne mecze 1/2 finału MP siatkarki Nike rozegrają w sobotę (o 16.00 z Legionovią) i w niedzielę (o 9.30 z Wieżycą Stężyca).

KS Pałac Bydgoszcz - OTPS Nike Ostrołęka 3:0 (25:16, 25:18, 25:23)

A tymczasem po meczu - czas na... mecz Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz - PTPS Piła: