Półfinały Mistrzostw Polski U-18: Rewelacyjna Unia Basket rozbiła Wisłę Kraków [ZDJĘCIA]

Koszykówka 04 kwietnia 2014 Komentarzy

Unia Basket Ostrołęka pokonała Wisłę Kraków 68:46 w swoim pierwszym meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. Świetnie zrealizowana taktyka pozwoliła pokonać faworyzowane rywalki z Grodu Kraka.

Anna Pawłowska (z lewej) była najlepszą zawodniczką meczu

Strategia zakładała głównie zatrzymanie Joanny Grymek. 17-letnia zawodniczka Wisły już teraz ma powyżej dwóch metrów wzrostu - jej kapitalne warunki fizyczne są głównym motorem napędowym krakowskiej drużyny. Ostrołęczanki odcinały ją jednak od podań pod koszem, co sprawiło, że Wisła nie miała argumentów w starciu z Unią Basket.

Pierwsze dwie kwarty piątkowego meczu były bardzo wyrównane. W obozie ostrołęckim panowała maksymalna koncentracja, dzięki czemu wynik był korzystny dla gospodyń. Pierwszą kwartę podopieczne Mariusza Mierzejewskiego wygrały trzema punktami, w drugiej powiększyły swoją przewagę do sześciu "oczek". Końcowa syrena wywołała zawodniczki na przerwę przy stanie 39:33.

Druga połowa była rewelacyjna w wykonaniu Unii Basket. Drużyna gości polegała wciąż na swojej olbrzymiej środkowej, lecz ta coraz rzadziej otrzymywała piłki, gdyż była mocno pilnowana przez gospodynie. Świetna skuteczność ostrołęckich koszykarek sprawiała, że przewaga ulegała systematycznemu powiększeniu. Ostatecznie Unia Basket wygrała pewnie 68:46, nie dając żadnych szans faworytowi turnieju.  Doskonałe zawody rozegrała rozgrywająca Unii Basket - Anna Pawłowska. Zdobyła ona 20 punktów, będąc najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Odnotowała także trzy zbiórki i pięć asyst. Najlepszą koszykarką przyjezdnych była tradycyjnie Joanna Grymek, która zdobyła 17 punktów i zanotowała aż 16 zbiórek.

W innym dzisiejszym meczu koszykarki GTK Gdynia wygrały z MKS Kutno 85:50. Kolejny mecz turnieju półfinałowego Unia Basket rozegra już jutro. O godzinie 15.00 ostrołęczanki podejmą MKS Kutno.

Unia Basket Ostrołęka - Wisła Kraków 68:46 (18:15, 21:18, 17:5, 12:8)

UNIA BASKET: Anna Pawłowska 20, Wiktoria Pieczyńska 0, Katarzyna Bruszewska 0, Martyna Stachacz 6, Patrycja Wołosiuk 10, Martyna Michalska 0, Milena Kołoszko 5, Paulina Jarka 12, Kinga Jakubiak 11, Patrycja Jarka 4 [Nie zagrały: Klaudia Jachimczyk i Alicja Kopania].

WISŁA: Maria Tatar 2, Anna Rybak 0, Karolina Wilk 4, Monika Malinowska 0, Joanna Grymek 17, Alicja Grabska 2, Kamila Ciężadło 2, Klaudia Piskorz 6, Natalia Malaga 13 [Nie zagrały: Danuta Puter i Karolina Nowak].