Policjant z Ostrołęki z czarnym pasem w karate

Sporty walki 23 grudnia 2021 5 Komentarzy

Funkcjonariusz z Wydziału Patrolowego sierż. szt. Daniel Opęchowski zdał jeden z najważniejszych egzaminów dla każdego karateki - na czarny pas - 1 dan w karate kyokushin. To efekt jego pasji, jaką jest ta dyscyplina sportu, którą sukcesywnie rozwija od dziecka. Ponadto policjant, który reprezentuje Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin, kilkukrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych oraz Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, jest też licencjonowanym instruktorem Polskiego Związku Karate. Poza tym jest członkiem tzw. grupy realizacyjnej, która powstała w ostrołęckiej jednostce do najtrudniejszych zadań związanych, m.in. z zatrzymywaniem niebezpiecznych osób.

Policjant z Wydziału Patrolowego sierż. szt. Daniel Opęchowski od ponad dwudziestu lat rozwija swoją pasję, jaką jest Karate Kyokushinkai. Pomimo trudów codziennej służby policjant znajduje czas na treningi w Ostrołęckim Klubie Karate kyokushin. Funkcjonariusz przystąpił do najważniejszego egzaminu dla każdego karateki, jakim bez wątpienia jest egzamin na czarny pas -1 dan. Egzamin odbywał się w trakcie międzynarodowego obozu na IKO Poland Summer Camp w Lublinie. Egzamin na stopnie przeprowadzał Dyrektor Międzynarodowego Departamentu International Karate Organization Kyokushinkaikan Shihan Katsuhito Gorai. Po kilku tygodniach dotarła wiadomość z Honbu w Tokio o pozytywnym zdaniu egzaminu i tym samym uzyskania przez Daniela Opęchowskiego stopnia mistrzowskiego "Shodan".

Czarny pas i certyfikat z Japonii został uroczyście wręczony podczas treningu przez trenera Ostrołęckiego Klubu Karate Shihan Wiesława Orzoła. Daniel Opęchowski jest licencjonowanym instruktorem Polskiego Związku Karate, prowadzi również treningi z najmłodszymi adeptami tej sztuki walki przekazując im swoją wiedzę. Policjant kilkakrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych oraz Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, a także uczestniczył w wielu turniejach ogólnopolskich w karate.

- W KMP Ostrołęka sierż. szt. Daniel Opęchowski pełni również funkcję instruktora taktyk i technik interwencyjnych. Swoje osiągnięcia funkcjonariusz zawdzięcza również swoim bezpośrednim przełożonym, którzy bez przeszkód umożliwiają i wspierają w treningach oraz zgrupowaniach szkoleniowych. Jego wyjątkowe umiejętności pozwoliły także na jego powołanie do działającej w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce grupy realizacyjnej, która ma za zadanie zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców - informuje kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
14:55, 23 grudnia 2021

Ewa

Gratulacje!!!

ocena: -         zgłoś
...
18:21, 23 grudnia 2021

Stan

Gratulacje!  

ocena: -         zgłoś
...
20:06, 23 grudnia 2021

Maniek

Korzystaj z Tego na Służbie.  

ocena: -         zgłoś
...
07:57, 24 grudnia 2021

Sylwia

Gratulacje ! świetnie że mamy tak zdolnych policjantów w naszym mieście . Życzymy dalszych sukcesów. .  

ocena: -         zgłoś
...
10:23, 24 grudnia 2021

Grzegorz Dębowski

Daniel gratuluję, Oby tak dalej sensei, osu

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.