zdjecie 3114
zdjecie 3114

Policjant ze sportową pasją

Sporty walki 17 marca 2020 0 Komentarzy

Jeden z funkcjonariuszy ostrołęckiej komendy policji odnosi sukcesy nie tylko na stopie zawodowej, ale i sportowej. Jego osiągnięcia, także te ostatnie, ostrołęcka komenda zaprezentowała w formie wpisu na stronie internetowej.

 

W turnieju Pucharu Polski MMA w Sochaczewie wystartował policjant z ostrołęckiej komendy post. Łukasz Ceberek, który na co dzień pełni służbę w Posterunku Policji w Czerwinie. Obecnie reprezentuje klub Berserkers Team Ostrołęka oraz Victoria Ostrołęka. Cała impreza ALMMA liczyła ponad 350 zawodników z całego kraju. Ostrołęcki policjant wystartował w kategorii wagowej 61kg w formule OFS - Ograniczona Formuła Senior (zawodnicy w przedziale wiekowym od 19 do 35 lat).

Policjant w walce ćwierćfinałowej zdecydowanie wygrał na punkty z fighterem z klubu Golden Dragon Team Bydgoszcz. Funkcjonariusz już na początku walki sprowadził przeciwnika do parteru i tam kontrolował całą walkę. Natomiast w walce półfinałowej przeciwnikiem Łukasza był zawodnik z Fightman Bochnia, przeciwnik w połowie walki poddał się pod duszeniem gilotynowym policjanta.

Wtedy rozpoczęła się walka o brązowy medal, jednak przeciwnik nie podjął walki, oddając ją walkowerem. Tym samym trzecie miejsce i brązowy medal Pucharu Polski MMA trafił w ręce ostrołęckiego policjanta.

Posterunkowy Łukasz Ceberek sportem interesował się od dzieciństwa, w szczególności uwagę poświęcił sportom walki, gdzie od 2014 roku zdobywał czołowe miejsca w różnych zawodach.

- Podczas kursu podstawowego, który odbywał w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie funkcjonariusz znacząco wyróżniał się podczas zajęć sportowych oraz z technik i taktyk interwencyjnych. Ponadto policjant będąc jeszcze w trakcie szkoły policyjnej w ubiegłym roku wracając do domu z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zatrzymał na trasie krajowej K - 53 kompletnie pijanego kierowcę, który jadąc środkiem drogi stwarzał zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego duże niebezpieczeństwo. Mundurowy zatrzymał jego pojazd i uniemożliwił dalszą jazdę - podkreśla podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy.

Dotychczasowe najbardziej zanczące osiągnięcia policjanta:

1. ALMMA 44 Mistrzostwa Mazowsza MMA 2013r - I miejsce w kat. 62kg w formule Junior mma (zawodnicy w wieku od 16 - 18 lat) -Wołomin

2. ALMMA Puchar Polski MMA 2015 - II miejsce w kat, 66kg w formule junior mma - Sochaczew

3. Turniej Puchar Mazur MMA - Time of Master III miejsce w kat. 62kg Junior - Olecko 2014r

 4. Otwarty Puchar Warmii i Mazur w kickBoxing (2015r Barczewo) - I miejsce w kat. 65kg w KickSenior; I miejsce w kat, 65kg w KickLightContact

 5. Gala sportów Walki Sparta w 2014 r. - Zwycięzca Walki na Gali w formule MMA w kat, 62kg

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.