Polki szóstą drużyną świata. Z ostrołęczanką w składzie

Piłka nożna 18 lipca 2021 2 Komentarze

Reprezentacja Polski juniorek w siatkówce została szóstą drużyną świata. W składzie biało-czerwonych na turniej w Belgii i Holandii była wychowanka Nike Ostrołęka Gabriela Lendzioszek.

Po sześciu meczach i dwóch fazach grupowych, przyszedł czas na walkę o konkretne miejsca. Polki w drugiej rundzie turnieju zajęły 3. miejsce, co oznaczało, że walczyć będą o miejsca 5-8 w całym turnieju.

W pierwszym meczu rywalizacji o miejsca 5-8 biało-czerwone zmierzyły się z Brazylią. Polki rozegrały dobry mecz, odprawiając ekipę Canarinhos w trzech setach. Jedynie w drugiej partii gra była wyrównana (26:24), pozostałe dwie odsłony Polki wygrały do 15. Gabriela Lendzioszek (wychowanka OTPS Nike Ostrołęka), podobnie jak w poprzednich meczach, meldowała się na boisku i w tym meczu zdobyła trzy punkty.

Wygrana oznaczała, że biało-czerwone mogły rywalizować o 5. miejsce w turnieju z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Choć mecz doskonale rozpoczął się dla Polek, które wygrały pierwszego i drugiego seta (do 14 i 18), to jednak w kolejnych trzech partiach górą były Amerykanki. Po stojącym w napięciu meczu wygrały 3:2 (w tie-breaku 15:13). Lendzioszek, podobnie jak w poprzednim spotkaniu, zdobyła trzy punkty.

Polki zakończyły turniej na szóstym miejscu na świecie. Mistrzyniami zostały Włoszki, które w finale pokonały Serbię 3:0. Brązowy medal, po zwycięstwie 3:2 nad Holandią, zdobyła Rosja.

Na zdjęciu: Reprezentacja Polski juniorek. Gabriela Lendzioszek z nr 11 (fot. FIVB)