Półmaraton Kurpiowski już w niedzielę. Przed nami wielkie sportowe emocje

Koszykówka 14 września 2022 0 Komentarzy

XXVI Półmaraton Kurpiowski im. Stanisława Dzięgielewskiego oraz IV Kurpiowska Dycha już w niedzielę 18 września. Chęć wystartowania w imprezie wyraziło już blisko 200 osób. Dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu, a jeszcze się nie zgłosili nic straconego. Organizator przewidział możliwość zapisania się w dniu biegu. Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 7:00. Start ostry obu dystansów zaplanowano na godzinę 10:00.

Ambasadorem tegorocznej edycji jest Przemysław Dąbrowski, 14-krotny medalista Mistrzostw Polski na różnych dystansach oraz dwukrotny zwycięzca Półmaratonu Kurpiowskiego w latach 2017-2018.

Sam zawodnik nie krył radości z okazji otrzymania takiej roli: - Przede wszystkim moim marzeniem było wygrać Półmaraton Kurpiowski, ponieważ pochodzę z tego regionu, jestem przywiązany do tego miejsca. Startowałem w wielu edycjach, zajmowałem trzecie, siódme miejsce, zdarzyło się tak, że byłem nawet dziesiąty. Nie potrafiłem wygrać, a bardzo chciałem tego dokonać. Wreszcie nadszedł rok 2017 gdzie swoją ciężką pracą udało mi się spełnić marzenie o zwycięstwie i ucieszyć tych, którzy przez wiele lat trzymali za mnie kciuki. W tym roku jest mi niezmierni miło, że mogę uczestniczyć w organizacji biegu pełniąc rolę ambasadora.

Przemkowi udało się obronić tytuł w 2018 roku. Rok później stracił go na rzecz Kenijczyka Biwota Wycliffe Kipkorira. Czy w tym roku ponownie wygra zawodnik pochodzący z Borawego? Dowiemy się już w niedzielę.

Trasa wydarzenia biegnie ulicami Ostrołęki (Hallera, 11 Listopada, Inwalidów Wojennych, Fieldorfa „Nila”, aleja Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy, aleja Solidarności, Targowa, Wesoła) oraz przez miejscowości gminy Rzekuń takie jak Goworki, Nowa Wieś oraz Teodorowo. W związku z tym, w wyżej wskazanych miejscach mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach 9:00 – 12:30.

zdjecie

Wydarzeniem towarzyszącym biegom dorosłych jest Mini Maraton dla dzieci i młodzieży. Zawody podzielono na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2011 i młodsi oraz 2008-2010. Każdy uczestnik Mini Maratonu otrzyma pamiątkowy medal, a dodatkowo dla trzech najlepszych chłopców oraz dziewczynek w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano dyplomy oraz puchary. Udział w Mini Maratonie dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny. ZAPISY TUTAJ

Zgłosiło się już ponad 50 młodych biegaczy, a limit uczestników wynosi 100 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Start biegów o godzinie 9:00.

Wielkie emocje i znakomita zabawa gwarantowane. Wystarczy przyjść 18 września na Stadion Miejski w Ostrołęce i zobaczyć na własne oczy jak wygląda największa impreza biegowa w naszym regionie. Do zobaczenie w niedzielę!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.