Półmaraton w Amsterdamie z ostrołęckim akcentem

Lekkoatletyka 23 października 2021 2 Komentarze

17 października w Amsterdamie odbył się jeden z największych i najważniejszych maratonów na świecie. Nie zabrakło tam także reprezentantki UKS Siódemka Ostrołęka. Tym razem była to Marta Łada, która wprawdzie zakończyła już zawodniczą karierę, ale w dalszym ciągu rekreacyjnie uprawia sport.

Marta w Amsterdamie postanowiła spróbować swoich sił w półmaratonie. Dla zawodniczki, która przebiegła na zawodach najwięcej 400m, a w 2017 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U-18 w trójskoku, był to nie lada wyczyn.

Była zawodniczka Siódemki, przygotowując się do tego startu od kilku tygodni pod czujnym okiem swojego taty Dariusza (który też ruszył na trasę), z czasem 1:56,40s zajęła 1000. miejsce wśród kobiet na 3472 które ukończyły bieg, ale nie wynik, a sam udział w gronie ponad 21 000 biegaczy i ukończenie rywalizacji zasługuje na uznanie -  zważywszy, że tegoroczną imprezie ukończyło 6609 osób w maratonie, 10305 w półmaratonie i 3985 w biegu na 8 km.

UKS Siódemka przekazuje:

Po biegu Marta Łada powiedziała, że biegła asekuracyjnie i że może pobiec o wiele szybciej i na pewno za jakiś czas znów wystartuje w półmaratonie, a może i na dłuższym dystansie.