Polscy siatkarze w półfinale! Grzegorz Łomacz z szansą na olimpijski medal!

Siatkówka 05 sierpnia 2024 4 Komentarze

Polscy siatkarze przełamali klątwę ćwierćfinału i pokonali Słowenię 3:1 w ćwierćfinałowym starciu igrzysk olimpijskich w Paryżu. Naszej kadrze siatkarzy przyglądamy się ze względu na to, że jest w niej ostrołęczanin Grzegorz Łomacz. Będzie miał on szansę powalczyć o olimpijski medal!

Mecz ze Słowenią był dla Polaków kluczowy - w ostatnich igrzyskach olimpijskich to właśnie na ćwierćfinale biało-czerwoni kończyli swoją grę. Mówiło się o "klątwie", ale to już przeszłość. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali pewnie reprezentację Słowenii 3:1. Wynik mógł być nawet lepszy, ale Polacy w drugim secie "zacięli się" w końcówce i nie wykorzystali piłki setowej, po czym zrobili to rywale. Ostatecznie jednak od remisu w setach to Polska była dużo lepsza i zasłużenie awansowała do półfinału.

Słowenia - Polska 1:3 (20:25, 26:24, 19:25, 20:25)

W środę o 20:00 gramy półfinał ze zwycięzcą meczu USA-Brazylia!

Grzegorz, trzymamy kciuki!

W składzie reprezentacji Polski jest ostrołęczanin Grzegorz Łomacz. To fantastyczna chwila dla naszego miasta - po raz pierwszy w historii realny jest medal olimpijski dla sportowca pochodzącego z Ostrołęki.