Polska - Niemcy: Pewne zwycięstwo Marka Pietruczuka

Sporty walki 30 listopada 2014 Komentarzy

W ostatniej chwili przed meczem bokserskim Polska - Niemcy doszło do zmiany rywala dla ostrołęczanina Marka Pietruczuka. Zawodnik Victorii Ostrołęka poradził sobie jednak z tym problemem i pewnie wypunktował Erika Sokolova. Polska przegrała z Niemcami 8:12.

fot. eOstroleka.plWalka Pietruczuka z Sokolovem mogła podobać się publiczności, która zasiadła na hali w Karlinie, jak również telewidzom TVP Sport. Obaj pięściarze zawalczyli widowiskowo, wdając się w dobre wymiany. Celniej i częściej uderzał jednak Pietruczuk i sędziowie po ostatnim gongu nie mieli wątpliwości, dając zwycięstwo wychowankowi trenera Mieczysława Mierzejewskiego.

Oprócz Pietruczuka zwycięstwa odnieśli także: Mateusz Polski, Roger Hryniuk i Dawid Jagodziński. Niemcy zwyciężyli w pozostałych sześciu walkach i  to oni mogli cieszyć się z czteropunktowego zwycięstwa w całym spotkaniu.

Przypomnijmy, Marek Pietruczuk to obecnie najlepszy polski pięściarz w kategorii do 56 kilogramów. 20-letni bokser reprezentował będzie nasz kraj w kolejnym sezonie ligi światowej WSB.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.