Triumf Polaków, ostrołęczanin Grzegorz Łomacz w finale igrzysk olimpijskich!

Siatkówka 07 sierpnia 2024 11 Komentarzy

To był absolutnie niesamowity mecz. W Paryżu Polacy i Amerykanie dali siatkarski spektakl na najwyższym poziomie w półfinale igrzysk olimpijskich. Co ważne, na boisku - i to w niezwykle ważnej roli! - obejrzeliśmy ostrołęczanina Grzegorza Łomacza!

Mecz półfinałowy igrzysk olimpijskich zapowiadał się doskonale, ale nikt chyba nie spodziewał się, jaki thriller zafundują nam zawodnicy Polski i USA. Pierwszego seta Polacy wygrali 25:23, ale później zaczął się koszmar biało-czerwonych. Drugi set przegrany "na przewagi" (25:27) i kompletna katastrofa w trzeciej odsłonie - mowa o wyniku (14:25), ale i o kontuzjach Pawła Zatorskiego czy Marcina Janusza.

Nasz libero na środkach przeciwbólowych grał dalej, ale rozgrywający zszedł z boiska. I wtedy pojawił się ostrołęczanin Grzegorz Łomacz. Doświadczony rozgrywający w momencie próby pokazał klasę.

Mimo, że w czwartym secie Polacy przegrywali 3:7, później zaczął się koncert gry biało-czerwonych. Niemała w tym zasługa zawodnika pochodzącego z Ostrołęki. Łomacz nie tylko ciekawie rozgrywał (jedna "krótka" w kontrze to prawdziwy majstersztyk; w ogóle gra środkiem u Grzegorza była fenomenalna), ale też i bronił - jeden z efektownych padów uratował nam akcję, był to jeden z fragmentów, który zbudował naszą kadrę.

W piątym secie zaczęło się znakomicie - Polacy prowadzili 8:5, później 10:7. Na boisku cały czas mieliśmy Grzegorza Łomacza, który grał świetne zawody. Polacy byli uskrzydleni, a w hali panowała niesamowita atmosfera. Po fantastycznym bloku było 13:10 dla Polaków i euforia była o krok... Koniec końców, Polacy zakończyli ostatnią akcję zwycięsko. Mamy to, mamy finał i mamy ostrołęczanina w finale!

A my ten mecz podsumujemy tak - Grzegorz, jesteś wielki! Ostrołęka jest z Ciebie dumna, czekamy na mecz o złoto!

Polska-USA 3:2 (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13)