Pomorska Liga ratowników. 11 medali WOPR-OS Ostrołęka

Inne 12 listopada 2020 0 Komentarzy

Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem jedenastu medali (7 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe), odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka. Tym razem dobrze spisali się w trzeciej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym, która odbyła się 11 listopada 2020 r. w Gdańsku.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli : Hubert Nakielski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Mateusz Adamowski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

Hubert Nakielski w kategorii Open zdobył trzy złote medale w konkurencjach : 100 m kombinowane, 100 m ratowanie z pasem, 50 m holowanie manekina. Mateusz Adamowski w kategorii junior zdobył dwa złote medale w konkurencjach : 50 m holowanie manekina oraz 100 m kombinowane z czasem 1,11,87 – nowy rekord życiowy. Kamil Bojarski w kategorii junior zdobył złoty medal na dystansie 100 m ratowanie z pasem z czasem 1,01,47 – nowy rekord życiowy, oraz dwa srebrne medale na dystansach: 50 m holowanie manekina z nowym rekordem życiowym 34,19 s. i 100 m kombinowane z nowym rekordem życiowym 1,13,91 s. Kacper Mierzejewski w kategorii junior zdobył dwa srebrne medale na dystansach : 50 m holowanie manekina z nowym rekordem życiowym 34,35 s. i 100 m kombinowane z nowym rekordem życiowym 1,16,49 s. Kacper ponadto był czwarty na 100 m ratowanie z pasem. W wyścigu drużynowym nasza sztafeta męska na dystansie 4x50 m z pasem ratowniczym w kategorii Open zdobyła złoty medal.

Jestem bardzo zadowolony zarówno ze zdobytych medali jak i osiągniętych czasów na poszczególnych dystansach przez moich zawodników podczas Pomorskiej Ligii. Pokazuje to przede wszystkim, że nasze przygotowania  do Zimowych Mistrzostw Polski mimo panującej pandemii idą w dobrym kierunku