Pomorska Liga w ratownictwie wodnym 2022. Świetny start WOPR-OS [ZDJĘCIA]

Inne 13 kwietnia 2022 0 Komentarzy

Bardzo udany start, który zaowocował zdobyciem 12 medali (8 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy), odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2022, która odbyła się 10 kwietnia 2022 r. w Redzie.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Franek Zyśk, Mikołaj Pęza, Michał Małkowski.

Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina, 200/50 m z przeszkodami) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników, w tym rekordów życiowych.

W startach indywidualnych trzy złote medale w kategorii open zdobył Mateusz Adamowski, w tej samej kategorii Kacper Mierzejewski zdobył trzy srebrne medale. Kamil Bojarski w kategorii junior zdobył dwa złote medale (100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina) oraz srebrny medal na 200 m z przeszkodami.

Podczas zawodów swoje udane debiuty w sportowym ratownictwie wodnym odnotowali najmłodsi zawodnicy WOPR-OS: Mikołaj Pęza (11 lat) i Michał Małkowski (10 lat), którzy wystartowali w kategorii młodzik (10-11 lat). Mikołaj w swoich startach zdobył złoty medal w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach i brązowy na 50 m z przeszkodami, a na 50 m holowanie manekina zajął czwarte miejsce. Natomiast Michał zajął piąte miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach i na 50 m z przeszkodami oraz szóste miejsce na 50 m holowanie manekina. Ponadto nasza sztafeta w składzie: Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Franek Zyśk na dystansie 4x50 m z przeszkodami w kategorii open zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal.

- Wyniki osiągnięte podczas zawodów oceniam bardzo dobrze. Dla starszych zawodników był to bardzo udany sprawdzian, który dał mi dużo informacji na temat ich dalszych przygotowań do kolejnych startów. Natomiast dla najmłodszych zawodników był to bardzo udany debiut w sportowym ratownictwie wodnym i mam nadzieję, że pójdą oni w ślady swoich starszych kolegów – wskazuje Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS.