Pomorska Liga z udziałem WOPR-OS Ostrołęka. Siedem medali! [ZDJĘCIA]

Inne 20 października 2022 0 Komentarzy

Bardzo udany start, który zaowocował zdobyciem 7 medali (4 złote, 1 srebrny, 2 brązowe), odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w czwartej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2022, która odbyła się 16 października 2022 r. w Kościerzynie.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Mateusz Adamowski, Mikołaj Pęza, Michał Małkowski, Gabrysia Grabowska, Aleksandra Żochowska, Mikołaj Grabowski, Maciej Romanowski, Mikołaj Pliszka.

Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina z pasem, 50 m holowanie manekina, wyścig australijski) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 50 m super ratownik. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników, w tym rekordów życiowych. W startach indywidualnych medale zdobywali: Mateusz Adamowski - dwa złote medale w kategorii Open, Mikołaj Pęza złoty i brązowy medal w kategorii młodzik (10-11 lat), Maciej Romanowski srebrny i brązowy medal w kategorii junior. Ponadto ostrołęcka sztafeta w składzie Mateusz Adamowski, Mikołaj Pęza, Mikołaj Grabowski, Maciej Romanowski na dystansie 4x50 m super ratownik w kategorii open zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal.

Wyniki indywidualne:

• Gabriela Grabowska w kategorii junior młodszy zajęła VI miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem, VIII miejsce na 50 m holowanie manekina, XI miejsce w wyścigu australijskim.
  • Aleksandra Żochowska w kategorii junior młodszy zajęła XII miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem, XVI miejsce na 50 m holowanie manekina, XIII miejsce w wyścigu australijskim.
  • Michał Małkowski w kategorii młodzik zajął VII miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem, VIII miejsce na 50 m holowanie manekina, VIII miejsce w wyścigu australijskim.
  • Mikołaj Pęza w kategorii młodzik zajął I miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem, VI miejsce na 50 m holowanie manekina, III miejsce w wyścigu australijskim.
  • Mikołaj Pliszka w kategorii młodzik starszy zajął VII miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem, X miejsce na 50 m holowanie manekina, VI miejsce w wyścigu australijskim.
  • Maciej Romanowski w kategorii junior zajął II miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem, III miejsce na 50 m holowanie manekina, IV miejsce w wyścigu australijskim.
  • Mikołaj Grabowski w kategorii junior zajął VII miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem, VI miejsce na 50 m holowanie manekina, VIII miejsce w wyścigu australijskim.
  • Mateusz Adamowski w kategorii Open zajął I miejsce na 50 m holowanie manekina, I miejsce w wyścigu australijskim.