zdjecie 7612

Ponad pół miliona na obiekty sportowe w powiecie ostrołęckim

Inne 25 lipca 2017 0 Komentarzy

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało rekordową kwotę na program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej. W 2017 roku z programu skorzysta blisko 300 szkół, wyremontowane zostaną m.in. sale gimnastyczne, hale sportowe, boiska czy urządzenia lekkoatletyczne. Wśród beneficjentów programu są szkoły z powiatu ostrołęckiego.

– Budżet na realizację rozstrzygniętego konkursu to blisko ćwierć miliarda złotych. Dzięki tym środkom uda nam się stworzyć lub poprawić warunki dla tysięcy uczniów w Polsce. Zależy nam, aby dzieci i młodzież szkolna miała równy dostęp do bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury sportowej. Aktywne społeczeństwo to jeden z naszych priorytetów – mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Celem rozstrzygniętego programu jest poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego czy umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Obiekty mają być wielofunkcyjne i dostępne dla wszystkich.

W powiecie ostrołęckim dofinansowanie otrzymała budowa terenowych urządzeń sportowych przy Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle oraz przebudowa boiska wielofunkcyjnego i do siatkówki przy Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu. W 2017 roku na te zadania trafi 200 tysięcy złotych, rok później - 308 400 zł. Łączna kwota przeznaczona na te zadania wyniesie więc ponad pół miliona złotych.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.