Poprzedni sezon w lokalnej piłce zapamiętamy na długo. Oto 5 powodów

Piłka nożna 30 lipca 2021 2 Komentarze

Sezon 2020/21 w seniorskiej piłce nożnej z naszego regionu przejdzie do historii, jako ten, w którym korki od szampana strzelały zarówno w Ostrołęce, jak i w powiecie ostrołęckim. Oto 5 powodów do dumy, jakich dostarczyli reprezentanci i reprezentantki naszego regionu.

Sezon 2020/21 w seniorskiej piłce nożnej z naszego regionu przejdzie do historii, jako ten, w którym korki od szampana strzelały zarówno w Ostrołęce, jak i w powiecie ostrołęckim. Oto 5 powodów do dumy, jakich dostarczyli reprezentanci i reprezentantki naszego regionu.

Awans Narwi Ostrołęka do IV ligi

Piękny moment, na który kibice z Ostrołęki musieli czekać długie lata: Narew Ostrołęka znów jest w IV lidze. Rok temu niebiesko-czerwoni już witali się z promocją, ale na ostatniej prostej wyprzedzili ich rywale. Tym razem wątpliwości nie było, a obrazki z mistrzowskiej fety przy Witosa zapadną w pamięci na długo.

Awans Rzekunianki Rzekuń do ligi okręgowej

9 czerwca 2012 roku - to wtedy Rzekunianka Rzekuń rozegrała swój ostatni mecz w lidze okręgowej. W swoim drugim sezonie w okręgówce drużyna z Rzekunia zdobyła wówczas tylko 14 punktów i zajęła ostatnie miejsce, spadając do A Klasy. Tam spędziła wiele sezonów, ale ten poprzedni okazał się pasmem sukcesów. Piłkarze z Rzekunia zdominowali ligę i zasłużenie wrócili do okręgówki.

Patrząc na rozmiary zwycięstw, to wcale nie musi być ostatnie słowo Rzekunianki. Gratulacje od wójta jak najbardziej zasłużone.

Awans Kurpika Kadzidło do ligi okręgowej

Powiat ostrołęcki w lidze okręgowej reprezentować będzie też kolejna ekipa: Kurpik Kadzidło. W tym przypadku powrót do okręgówki był wyczekiwany jeszcze dłużej - od sezonu 2002/03, bo to właśnie wówczas Kurpik ostatni raz zagrał w klasie okręgowej. W minionych rozgrywkach drużyna z Kadzidła była druga w A Klasie, co można uznać za wielką niespodziankę - była bowiem beniaminkiem!

Drużyna, która jeszcze niedawno walczyła na boiskach B Klasy, notuje doskonałą passę. Oby podtrzymała ją także w nadchodzącym sezonie.

Awans ULKS Ołdaki do A Klasy

ULKS Ołdaki to klub z gminy Rzekuń, który większość swojej historii spędził w B Klasie ostrołęckiej - z przerwą na A Klasę (dwa lata) po awansie w sezonie 2007/08. W najnowszej historii klubu największym sukcesem będzie to, co wydarzyło się w ubiegłym sezonie - zespół ULKS wygrał B Klasę ostrołęcką i zameldował się ligę wyżej!

Czego życzyć w A Klasie? Oby więcej takich goli...

Awans Jantaru Ostrołęka do III ligi

Do wyższej ligi awansowały rówież zawodniczki Jantaru Ostrołęka. W pokonanym polu zostawiły m.in. najgroźniejsze rywalki z Legii Warszawa, aplikując im przy Łazienkowskiej takiego gola (mecz skończył się remisem 1:1):

Jantarki finiszowały z przewagą aż 9 punktów nad Legią i pokazały, kto był zdecydowanie najlepszy w IV lidze. Czas na nowe wyzwania, oby z równie dobrym skutkiem.


Na zdjęciu: piłkarze Narwi Ostrołęka, świętujący awans od IV ligi.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
15:04, 30 lipca 2021

Kurpik

A gdzie awans Bartnika???

ocena: -         zgłoś
...
15:46, 30 lipca 2021

odp

Za rok.
Martwi fakt, że mało gra zespołów w B-klasie z naszego okręgu ostrołęckiego. Pytanie gdzie ci wspaniali piłkarze z Czarni Myszynieckiej, Wykrotu, Obierwi, Łęgu Przedmieście, Antoni, Jastrząbki, Parciak, Nowej Wsi Zachodniej, Olszewa-Borek, Czerwina, Borawego, Pisk, Suchcic, Pasiek Łątczyna, Kunina, Kleczkowa, Brzeźna po PGR.
to są większe miejscowości, szkoły są młodzież również. Więc co ci młodzi ludzie robią? szczególnie na wf-ach?

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.