Porażka we Wrześni: Wszystko w rękach rywali

Siatkówka 22 lutego 2014 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka przegrał z Krispolem Września 2:3 na zakończenie rundy zasadniczej I ligi sezonu 2013/14. Utrzymanie miejsca w czołowej "ósemce" zależy już tylko od ligowych rywali.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli siatkarze Energi Pekpol, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 6:8. Później jednak w grze ostrołęckich graczy coś się zacięło, od stanu 8:10 gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie, nie oddając go już do końca seta, wygranego 25:21.

Druga partia została bardzo dobrze zainaugurowana przez Krispol, który prowadził już 9:5. Wydawało się, że gospodarze pewnie wygrają tego seta, lecz przy ich prowadzeniu 22:20, do gry wrócili ostrołęccy gracze. Podopieczni Andrzeja Dudźca przechylili szalę zwycięstwa w drugim secie na swoją korzyść, wygrywając 23:25 i doprowadzając do remisu.

Trzeci set od początku do końca należał do biało-czerwonych. Zawodnicy z Ostrołęki systematycznie powiększali przewagę, zbudowaną na początku tej odsłony. Ostatecznie Energa Pekpol wygrał seta 20:25 i wyszedł na prowadzenie 1:2. Czwarta część tego meczu była bardzo wyrównana - obie drużyny nie zdołały uzyskać wyraźnej przewagi i losy tej partii ważyły się do jej ostatnich chwil. Krispol prowadził ju 20:17, lecz chwilę później Pekpol zdobył kontaktowy punkt - 21:20. Końcówka należała jednak do Krispolu, który wygrał 25:21 i doprowadził do tie-breaka.

Ten lepiej rozpoczął się dla Krispolu, który prowadził już 6:2. Przerwa dla trenera Dudźca poskutkowała i biało-czerwoni zbliżyli się do rywala na dwa punkty - 8:6. Gospodarze nadal utrzymywali bezpieczną przewagę, prowadząc 12:9. Ostatecznie Krispol wygrał 15:10 i cały mecz 3:2. Słaby występ we Wrześni może poskutkować tym, że ostrołęccy siatkarze walczyć będą o utrzymanie - aby utrzymać się w "ósemce" Kęczanin Kęty w jutrzejszym meczu musi przegrać z AGH 100RK Kraków.

Krispol Września - Energa Pekpol Ostrołęka 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:21, 15:10)

Mecz Kęczanin Kęty - AGH 100RK Kraków rozegrany zostanie w niedzielę, 23 lutego o godzinie 18.15. Transmisja w Orange Sport.