Porozumienie dla dobra ostrołęckiej piłki? "Doszło do wspólnego zaakceptowania warunków"

Piłka nożna 15 grudnia 2019 9 Komentarzy

To, co nie udało się przed laty, teraz stać się może faktem. Mowa o porozumieniu ponad podziałami dla dobra ostrołęckiej piłki nożnej. Działacze trzech największych klubów w mieście usiedli do rozmów i osiągnęli wstępne porozumienie. Efektem może być nie tylko silny klub seniorski, ale także mocne zespoły młodzieżowe."Po co nam dwa kluby seniorskie w IV lidze? Połączmy Narew i Koronę!" - trudno zliczyć, ile razy takie głosy pojawiały się wśród kibiców, gdy oba zespoły występowały na tym samym poziomie ligowym. Owszem, derby budziły sporo emocji, ale trudno nie odnieść wrażenia, że był to jedyny pozytyw występowania w tej samej lidze. Wydaje się, że marnowany był potencjał, który ostrołęcką piłkę mógł zaprowadzić wyżej niż czwarty lub piąty poziom ligowy.

Mimo pojawiających się co jakiś czas chęci, porozumienia nie udało się osiągnąć. To może się jednak zmienić, bo od jakiegoś czasu działacze Korony Ostrołęka, Narwi Ostrołęka i Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej spotykają się, by wypracować konsensus. Choć szczegóły dotyczące ewentualnego paktu nie są jeszcze znane, to wiele wskazuje na to, że Korona i APN miałyby zająć się szkoleniem młodzieży, a Narew budować silny zespół seniorski. Raczej nie ma mowy o fuzji, a po prostu o partnerskim dążeniu do wspólnego celu.

15 grudnia działacze trzech klubów spotkali się po raz trzeci. Kluby reprezentowali: Kamil Drężek i Andrzej Mierzejewski (MZKS Narew); Artur Laskowski, Michał Robaszkiewicz i Mirosław Wilga (OTS Korona) oraz Marcin Roman i Mariusz Sadłowski (APN).

- Jeżeli dalszy ciąg rozmów, który zaplanowany jest na dwa kolejne tygodnie będzie równie udany, co dotychczasowe dwa spotkania, będziemy mogli powiedzieć o prawdziwym porozumieniu dla dobra ostrołęckiej piłki nożnej. Prosimy jednak o jeszcze chwilę cierpliwości i wsparcie. Na razie możemy poinformować, że doszło już do wspólnego zaakceptowania warunków współpracy- poinformował klub MZKS Narew Ostrołęka w komunikacie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
23:15, 15 grudnia 2019

Gość

Może jak się zlaczą to trochę mniej kasy pójdzie na tak niski poziom piłki nożnej  

ocena: -         zgłoś
...
23:17, 15 grudnia 2019

Daro

Racja, oby więcej kasy poszło na kluby które osiągają sukcesy niż na piłkarzyki  

ocena: -         zgłoś
...
00:54, 16 grudnia 2019

Jo

W zasadzie nikogo to nie obchodzi, wszyscy od dawna wiedzą, że tak by było lepiej, te dyskusje to chyba jakie kto stanowiska ma mieć, bo 3 prezesów  nie może być  

ocena: -         zgłoś
...
03:51, 16 grudnia 2019

Artur Laskowski.

Klub Korona  przedstawił swoje postulaty i obecnie nic nam nie wiadomo o wstępnym porozumieniu. Cieszy każde spotkanie, które jest prowadzone w atmosferze zgody, lecz na tę chwilę możemy powiedzieć iż Intensywne rozmowy trwają a ich kierunek jest obiecujący dla wszystkich obecnych na spotkaniu. Bardzo tez proszę portal eostrołeka o zasięgnięciu opinii z wszystkich zainteresowanych stron.  

ocena: -         zgłoś
...
06:56, 16 grudnia 2019

Gość

Dopóki u władzy w Koronie jest pan który tu dał komentarz nie wierzę w żadne słowo o porozumieniu

ocena: -         zgłoś
...
09:10, 16 grudnia 2019

Gość

niebiesko żółto czerwone to barwy niezwycieżone Korona MZKS najlepsza jest

ocena: -         zgłoś
...
13:35, 16 grudnia 2019

Kibic

Trochę tego nie rozumiem. Połączenie seniora Ok. Ale co z dziećmi? Że niby mają trafiać do drużyny seniora? Ale w jakim wieku? 15-16 lat. A co wcześniej ? Przecież w tym wieku to ich już tu dawno nie będzie. Będą grali ale dla innych klubów. Tu trzeba myśleć żeby jak najdłużej byli w Ostrołęce a nie uciekali już w wieku 12 lat. Trzeba myśleć nad tym żeby posiadać mocne drożyny młodzieżowe grające w silnych ligach. Bo tylko to pozwoli mieć później mocne zaplecze dla I zespołu.

ocena: -         zgłoś
...
20:01, 16 grudnia 2019

Abc

Może w Koronie przybędzie chociaż dobrych trenerów dla grup młodzieżowych ;)  

ocena: -         zgłoś
...
23:14, 16 grudnia 2019

Kibic

Jezeli będzie jeden klub to lipa będzie.  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.