Powiatowa liga "Ręka w rękę". Finałowe rozgrywki (zdjęcia)

Piłka ręczna 08 grudnia 2018 1 Komentarz

4 grudnia w hali ZS 5 w Ostrołęce rozegrany został finałowy turnieju drugiej edycji Powiatowej Ligi Piłki Ręcznej "Ręka w rękę" o Puchar Starosty Ostrołęckiego. Rozgrywki przeznaczone są dla dzieci z rocznika 2006 i młodszych ze szkół podstawowych powiatu ostrołęckiego..W drugiej edycji brały udział zespoły dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych: nr 10 w Ostrołęce, w Olszewie Borkach, Baranowie i Łęgu Przedmiejskiego (łącznie ponad 110 dzieci). Organizatorem przedsięwzięcia był klub Trójka Ostrołęka a bezpośrednio wszelkie działania związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem ligi koordynował Norbert Kolanowski.

- Celem naszego przedsięwzięcia jest przede wszystkim "zaszczepienie genu aktywności sportowej" dzieciom. Zaproponowanie alternatywy dla spędzania czasu przed komputerem czy też smartfonem, co staje się pomału zmorą naszych czasów. Promujemy piłkę ręczną, gdyż jest to nasza ukochana dyscyplina sportu ale także dlatego że jest to gra zespołowa, która promuje wszechstronny rozwój fizycznej aktywności - zwrotność, skoczność, szybkość, wytrzymałość. Jest to także próba wypełnienia luki "w systemie" - rozgrywki międzyszkolne prowadzone przez Szkolny Związek Sportowy dotyczą ostatnich klas szkół podstawowych, na poziomie klas IV-VI poza okazjonalnymi turniejami szkoły nie rywalizują  między sobą. Stąd nasza inicjatywa. Pierwszą edycję organizowaliśmy pełni obaw - czy to "wypali", czy dzieci będą miały "frajdę" z gry w szczypiorniaka? Dziś już jesteśmy pewni, że to była bardzo dobra decyzja - z każdym kolejnym turniejem obserwujemy jak podnosi się poziom sportowy rozgrywek. Nabór do klas sportowych uczestniczących w programie Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej Związku Piłki Ręcznej w Polsce prowadzonych w SP nr 10 w Ostrołęce przekroczył nasze oczekiwania - chętnych było zdecydowanie więcej niż miejsc. Druga Edycja PLPR spotkała się z dużym zainteresowaniem, lecz ze względu na zmiany organizacyjne w systemie oświaty wiele szkół ma spore problemy z organizacją zajęć sportowych, dlatego też pragnę niniejszym serdecznie podziękować pani Małgorzacie Tołwińskiej dyrektor SP nr 10 w Ostrołęce, pani Jolancie Rostkowskiej - dyrektor szkoły podstawowej w Olszewo Borkach, pani Jolancie Stolarczyk - dyrektor szkoły podstawowej w Baranowie i  pani Małgorzacie Tuszyńskiej-Kubeł - dyrektor szkoły podstawowej w Łęgu Przedmiejskim za umożliwienie zespołom z ich szkół uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu. Dziękuję także naszemu mecenasowi - Staroście Powiatu Ostrołęckiego, panu Stanisławowi Kubłowi za wsparcie finansowe naszej inicjatywy.  I już dziś zapraszam do kibicowania najmłodszym adeptom szczypiorniaka - podsumowuje Kolanowski.

Zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewcząt, rywalizację wygrała Szkoła Podstawowa nr 10. Poniżej końcowa klasyfikacja podium.

Klasyfikacja końcowa turnieju "Ręka w rękę":

Chłopcy -

1. SP 10 Ostrołęka I;
2. SP 10 Ostrołęka II;
3. SP Olszewo-Borki;

Dziewczęta -

1. SP 10 Ostrołęka;
2. SP Baranowo;
3. SP Olszewo-Borki;


Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
16:28, 09 grudnia 2018

Gość

O k to nawet komentarzy nie pisza.  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.