zdjecie 9767

Powiatowe spotkanie z siatkówką w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Siatkówka 29 listopada 2016 Komentarzy

Sześć drużyn z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przystąpiło do rywalizacji w turnieju siatkarek "I Ty możesz zostać Olimpijczykiem" w ramach zadania "Przez sport do długowieczności". Zwyciężyły zawodniczki Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce z dużą przewagą nad pozostałymi rywalkami.

Sześć drużyn z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przystąpiło do rywalizacji w turnieju siatkarek "I Ty możesz zostać Olimpijczykiem" w ramach zadania "Przez sport do długowieczności". Zwyciężyły zawodniczki Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce z dużą przewagą nad pozostałymi rywalkami.

Nie było to jednak niespodzianką, gdyż gimnazjalistki z ostrołęckiej "dwójki" na codzień trenują siatkówkę w klubie Nike Ostrołęka. Miały więc spory handicap w porównaniu z pozostałymi rywalkami. Przejdźmy jednak do rywalizacji i wyników. W grupie A wystąpiły siatkarki z Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce, Gimnazjum w Zawadach oraz Gimnazjum w Baranowie. Najlepsze okazały się oczywiście ostrołęczanki, zwyciężając Zawady 2:0 (25:3, 25:5) oraz Gimnazjum w Baranowie 2:0 (25:5, 25:0). Bardziej wyrównany był mecz między Zawadami a Baranowem - wygrała pierwsza z tych drużyn 2:0 (25:10, 25:14).  W grupie B rywalizowały siatkarki z Gimnazjum w Czerwinie, Dylewie i Goworowie. Grupę wygrały siatkarki z Goworowa, zwyciężając 2:1 (25:16, 17:25, 15:6) Czerwin oraz 2:0 (26:24, 25:19) Dylewo. Na miejscu drugim Czerwin, który w decydującym spotkaniu wygrał z Dylewem 2:0 (25:14, 25:12).

W fazie pucharowej było równie emocjonująco. Szybko zakończyła się rywalizacja o piąte miejsce, które zdobyły dylewianki po zwycięstwie nad Baranowem 2:0 (25:11, 25:15). Przejdźmy jednak do półfinałów: siatkarki z Gimnazjum nr 2 w półfinale nie miały większego problemu z rówieśniczkami z Czerwina, wygrywając do 10 i 8. Większe emocje były w drugim spotkaniu półfinałowym, gdzie Zawady uległy zawodniczkom z Goworowa 1:2 (25:20, 12:25, 7:15). Decydujące rozstrzygnięcia zapadły w meczach o trzecie i pierwsze miejsce. "Mały finał" wygrały gimnazjalistki z Czerwina, pokonując Zawady 2:0 (25:4, 25:17). W finale zwyciężyły oczywiście ostrołęczanki - wygrały one z Goworowem 2:0 (25:3, 25:10). Na najwyższym stopniu podium stanęły podopieczne Dariusza Piersy, drugie miejsce dla Goworowa, trzecie dla Czerwina. Najważniejsza była jednak dobra zabawa, która towarzyszyła zawodniczkom przez cały turniej.

O tym jak ważny może być tego typu powiatowy turniej świadczy fakt, iż prezes oraz trener Nike Ostrołęka Dariusz Piersa z uwagą obserwował zawodniczki pod kątem gry w ostrołęckim zespole i udało mu się wypatrzyć kilka dziewcząt, które ma zamiar zaprosić na treningi. Być może wśród uczestniczek znajdą się następczynie Urszuli Iwaniuk, Joanny Sobotki czy Moniki Gromadzkiej - zawodniczek seniorskiej ekipy Nike, które sędziowały sobotni turniej w Gimnazjum nr 2.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce; 2. Gimnazjum w Goworowie, 3. Gimnazjum w Czerwinie, 4. Gimnazjum w Zawadach; 5. Gimnazjum w Dylewie; 6. Gimnazjum w Baranowie. Zapraszamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia z turnieju organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.