Powitaj wiosnę rajdem rowerowym

Kolarstwo 20 kwietnia 2018 0 Komentarzy

Już w tę sobotę wystartuje Rodzinny Rajd Rowerowy "Powitanie Wiosny". Uczestnicy pojadą spacerowym tempem do Leśniczówki w Łęgu Starościńskim. Długość trasy rajdu ok. 25km, po drodze będą przystanki na odpoczynek.W Łęgu wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz będą mogli zjeść kiełbaskę z ogniska lub grilla. W drodze do celu będą przystanki na odpoczynek i zwiedzanie okolicznych miejsc historycznych. Do udziału w rajdzie zgłosiło się już ponad 140 osób, ale wciąż są jeszcze wolne miejsca.

Zapisywać można się poprzez formularz elektroniczny - tutaj.

- Przy okazji tej rowerowej imprezy zachęcamy uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego oraz wszystkich innych rowerzystów do zakładania kasku. Jest wiele przypadków, że kask na głowie rowerzysty podczas kraksy sprawdził się jako odpowiednia ochrona głowy. W marcu 2015 roku nasz kolarski Mistrz Świata Michał Kwiatkowski uniknął poważnych konsekwencji zdrowotnych dzięki jeździe w kasku. Podczas kolarskiego wyścigu Mediolan-San Remo polak uczestniczył w kraksie na zjeździe cztery kilometry przed metą! Było dramatycznie. Kwiatkowski po tym zajściu zamieścił specjalny wpis na swoim twitterze, w którym napisał: "Zawsze zakładacie kask! Ten uratował mi życie! Wszystko w porządku ;)" Do wpisu swojego załączył zdjęcie mocno pozdzieranego kasku. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby nie miał go na głowie. Zakładaj kask jeżdżąc rowerem, a jeśli Ty się wstydzisz to przynajmniej załóż go swojemu dziecku - informuje Marek Karczewski z Klubu Kolarskiego 24h.

Na rajd zapraszają wspólnie prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Organizatorem Rajdu jest Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Rajd wystartuje 21 kwietnia z ul. Fortowej o godz. 10:00.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.