Powspominajmy! Strong Man w Ostrołęce w 2004 roku [WIDEO]

Inne 03 maja 2022 3 Komentarze

5 czerwca 2004 roku w Ostrołęce odbyły się siódme zawody z cyklu Pucharu Polski Strong Man. Swego czasu była to dość popularna impreza sportowa, głównie za sprawą będącego wówczas w szczytowej formie Mariusza Pudzianowskiego. "Pudzian" na Kurpie nie przyjechał, ale był Sławomir Toczek, który w wielkim stylu wygrał zawody.

O zwycięstwo w Ostrołęce walczyli Sławomir Toczek z Chojnic, Piotr Dybus z Gdańska, Lubomir Libacki z Gdańska, Arkadiusz Makurat z Kościerzyny, Robert Kalinowski z Płocka oraz Tomasz Nowotniak z Sokołowa Podlaskiego.

Pierwsza konkurencja składała się ze spaceru z ważącym 280 kilogramów nosidłem oraz przetaczania 320-kilogramowej opony. Druga konkurencja to wyciskanie na barki ciężaru od 120 do 150 kg. - Będą się wbijać po prostu w ziemię - mówił Irek Bieleninik, prowadzący imprezę w telewizji TVN. Trzecia konkurencja to noszenie herbu ważącego 210 kilogramów. Następnie przyszedł czas na rzut belką i po ten konkurencji Tomasz Nowotniak prowadził z przewagą 4 punktów nad Sławomirem Toczkiem.

Wszystko zmieniły jednak ostatnie konkurencje - pierwsza z nich to trzymanie samochodów na łańcuchach. Tu Nowotniak wypadł słabo i Toczek zbliżył się do niego na jeden punkt. W ostatniej konkurencji - wnoszenia "walizek" - Sławomir Toczek wygrał z Nowotniakiem i tym samym zwyciężył w Ostrołęce. Puchar wręczył mu nieżyjący już wiceprezydent miasta Stanisław Rybski.

Po emocjach sportowych wysłuchano koncertu gwiazd muzycznych - Mr. Zoob i Formacji Nieżywych Schabuff. Rywalizacji strong manów towarzyszyły pokazy najsilniejszej kobiety świata Anety Florczyk, wicemistrzyni świata w fitness Katarzyny Kaliszewskiej i mistrza karate Krzysztofa Neugebauera.

Warto podkreślić, że miejsce, w którym odbywały się zawody Strong Man, przy moście Madalińskiego, jeszcze niedługo wcześniej było porośnięte chaszczami i nie nadawało się do żadnych imprez. Udało się je jednak zagospodarować i dzięki temu wielka telewizyjna impreza przyjechała nad Narew. Impreza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że publika zajęła nawet... most Madalińskiego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze

...
18:26, 03 maja 2022

4people

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić prześliczną Karolinę która występuje w tym nagraniu.

ocena: -         zgłoś
...
19:30, 03 maja 2022

Do 4people

Jaka ona tam śliczna

ocena: -         zgłoś
...
21:59, 03 maja 2022

Gość

Kiedyś to były czasy  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.