Poznaj mistrzów Kurpi w kolarstwie MTB [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Kolarstwo 05 kwietnia 2022 0 Komentarzy

Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie MTB przeszły do historii. Na malowniczo położonych kadzidlańskich trasach nie brakowało emocji na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.

Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie MTB odbyły się w ubiegły weekend w Kadzidle. Na starcie stanęło wielu znakomitych kolarzy, nie tylko z naszego regionu. Czas poznać mistrzów...

Dystans FAN

Wśród żaczek 11-12 lat zwyciężyła Anna Supińska z MTB Ełk Prostki, druga była Wiktoria Bełbot z TK Masters Giżycko, a trzecia Zuzanna Deptuła z KKK Kurpie Kadzidło.

Wśród żaków 11-12 lat pierwsze miejsce zajął Bartosz Maciorowski z MTB Ełk Prostki, drugi był Filip Weber z MSR Mrągowo, a a trzeci Błażej Wróblewski ze Szprychy Giżycko. Tuż za podium wyścig ukończył Oliwier Koczkodan z KKK Kurpie Kadzidło.

Wśród młodziczek 13-14 lat najlepsza była Maja Kateszczenko z MTB Ełk Prostki. Rywalizację młodzików w tej samej kategorii wiekowej wygrał Maksymilian Wierzbicki z MTB Ełk Prostki, drugi był Patryk Sobociński z MSR Mrągowo, a trzeci Patryk Okrągły - także z MSR Mrągowo.

Na dystansie FAN pań wygrała Natalia Chrostek, druga była Katarzyna Walendziewska, trzecia Elżbieta Zera, a czwarta Katarzyna Szklarska - wszystkie panie z Kadzidła. Wśród mężczyzn wygrał Maciej Kowalski z Barczewa, przed Krzysztofem Wróblem z Mikołajek, a trzeci Marcin Wierzbicki, także z Mikołajek.

Wyniki dystansu FAN  (55,4 KB)

Dystans HOBBY

Na tym dystansie w kategorii Elita pań wygrała Małgorzata Jakubowska z Olsztyna, druga była Bożena Bednarczyk z Ostrowi Mazowieckiej.

Wśród juniorek młodszych wygrała Zuzanna Gruszewska z Mławy.

Rywalizację juniorów młodszych zdominował Julian Rogalski z Ostrołęki, reprezentujący Warszawski Klub Kolarski. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy MSR Mrągowo - Karol Balcerczyk i Marcel Skrocki.

Wyniki Elita oraz Juniorzy  (50,29 KB)

Z kolei w kategorii junior 17-18 lat pierwszy był Hadrian Gruszewski z Mławy, a drugi - Szymon Kobes z MSR Mrągowo.

Czas na wyścigi dorosłych na dystansie HOBBY. W kategorii open wygrał Arkadiusz Włodarczyk z MSR Mrągowo, przed Robertem Walendziewskim z Kurpi Kadzidło i Piotrem Wanatem z MSR Olsztyn. Tuż za podium, na 4. miejscu, był Janusz Chrostek z klubu Kurpie Kadzidło.

Wyniki dystans HOBBY mężczyźni  (53,79 KB)

Wśród pań wygrała Katarzyna Deptuła z Kurpi Kadzidło, przed Karoliną Wązną z MSR Olsztyn oraz Ewą Biedrzycką z Ostrołęki.

Wyniki dystans HOBBY kobiety  (46,19 KB)

Dystans ELITA

I w końcu wyścig ELITA, 8 x 3 km. Tu triumfował Przemysław Baranowski, przed Marcinem Białobłockim i Adrianem Piłatem.