zdjecie 8733
zdjecie 8733

Poznaliśmy Sportowe Książki Roku 2020!

Inne 22 lutego 2021 0 Komentarzy

Poznaliśmy Sportowe Książki Roku 2020!

Osiem lat temu na rynku polskiej literatury sportowej pojawił się projekt unikatowy – zarówno na polską, jak i europejską skalę. Sportowa Książka Roku to zarówno codzienny serwis internetowy, na którym pojawiają się informacje związane z polskimi książkami sportowymi, jak i Plebiscyt, w którym wybierane są najlepsze publikacje tego typu. 31 stycznia 2021 roku zakończyła się ósma edycja tego wydarzenia!


 


Sportowa Książka Roku 2020


2020 rok był na rynku szczególny, bowiem epidemia COVID-19 wymusiła na wydawcach zmianę priorytetów. Na liście premier przeważały publikacje polskich autorów, odwracając nieco dotychczas panujący trend. Dzięki temu czytelnicy mogli przeczytać m.in. o historii chorzowskiego Ruchu, piłkarskich realiach kibicowania w Hiszpanii, futbolowych wojnach i będącej w ich tle polityce, czy zasmakować się w biografiach Romana Koseckiego, Zbigniewa Pietrzykowskiego i Zbigniewa Bońka.


Głosowanie w ósmej edycji Plebiscytu Sportowa Książka Roku pozwoliło wyłonić najlepsze tytuły, jakie pojawiły się na rynku w 2020 roku. Wyniki prezentują się następująco:


POLSKA SPORTOWA KSIĄŻKA ROKU WEDŁUG CZYTELNIKÓW: Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1 autorstwa Andrzeja Godoja, Piotra Kowalika i Damian Sifczyka


ZAGRANICZNA SPORTOWA KSIĄŻKA ROKU WEDŁUG CZYTELNIKÓW: „Chicago Bulls. Krew na rogach” autorstwa Rolanda Lazenby`ego


PIŁKARSKA SPORTOWA KSIĄŻKA ROKU: „Mecz to pretekst” autorstwa Anity Werner i Michała Kołodziejczyka


HISTORYCZNA SPORTOWA KSIĄŻKA ROKU: „Historia, nacjonalizm i tożsamość. Rzecz o piłce nożnej w Hiszpanii” autorstwa Filipa Kubiaczyka


SPORTOWA BIOGRAFIA ROKU: „Tyson Fury. Bez maski” autorstwa Tysona Fury`ego


GÓRSKA KSIĄŻKA ROKU: „Zaklętym w górski kamień” autorstwa Krystyny Palmowskiej


 


Tegorocznej edycji wydarzenia patronowali CANAL+, Piłkarski Biznes, RetroFutbol i NajlepsiBukmacherzy.pl.


 


Po rozdaniu nagród za minione dwanaście miesięcy warto przyjrzeć się też temu, co planują wydawcy na najbliższy okres. Premier będzie bardzo dużo, począwszy na książkach piłkarskich, jak biografia Giorgio Chielliniego, Michaela Owena, czy Jurgena Kloppa, idąc przez publikacje związane ze sportami indywidualnymi, jak lekkoatletyka, czy MMA, kończąc na biografiach mistrzów kierownicy, zarówno tej z bolidów F1, jak i motocyklowych. Wszystko wskazuje bowiem na to, że czytelnicy dostaną w swoje ręce biografie Fernando Alonso oraz Valentino Rossiego - włoskiego motocyklisty, dziewięciokrotnego mistrza świata. Szczegółowe daty tych premier poznamy w najbliższym czasie.


 


  


Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu: