Pracowity czas Siódemki. Starty w kilku miejscach w Polsce

Lekkoatletyka 23 czerwca 2021 0 Komentarzy

W minionym tygodniu zawodnicy Siódemki startowali w kilku miejscach w Polsce - od Aleksandrowa Łódzkiego, przez Płock, aż do Białegostoku. Nie zabrakło dobrych rezultatów.

W czwartek 17 czerwca Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło wzięły udział w silnie obsadzonym mityngu w Aleksandrowie Łódzkim. Nikolina w trójskoku skoczyła 11,40m i zajęła 7. miejsce. Wystartowała także w skoku w dal, osiągając wynik 4,75m. W tym samym konkursie Wiktoria Pyskło miała 4,88m.

Dwa dni później - w sobotę 19 czerwca - Siódemka udziała w II Memoriale Marka Zarychty w Płocku. Tu najlepiej wypadła Wiktoria Pyskło wygrywając konkurs trójskoku z wynikiem 10,76m. Piąty w biegu na 100 m młodzików był Szymon Sala, który w eliminacjach przebiegł ten dystans w czasie 14,33, a w finale 14,63s. W obu przypadkach zawodnicy biegli pod wiatr osiągający prędkość prawie 3m/s. Piąta w biegu na 800m była Martyna Budziłek – 2:16,44s. Na tym samym dystansie Izabela Marcińczyk osiągnęła czas 2:30,14s, a Małgorzata Wierzbowska 2:31,88s

Następnego dnia Siódemka wystartowała w mityngu w Białymstoku. Okazało się, że start na 800m w sobotę w Płocku był tylko „przetarciem" dla grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego. W niedzielę 20 czerwca dziewczyny pobiegły w stolicy Podlasia na 1500m. Martyna Budziłek bezapelacyjnie wygrała ten bieg poprawiając o ponad 8 sekund swój rekord życiowy, który wynosi teraz 4:36,47s. Rekord życiowy poprawiła także szósta na mecie Izabela Marcińczyk – 5:09,10. Siódme miejsce zajęła Małgorzata Wierzbowska, dla której był to debiut na tym dystansie – 5:16,76s.

W Białymstoku, prócz Martyny, miejsca na podium zajęli także druga w trójskoku Wiktoria Pyskło – 10,77m oraz trzeci na 600m młodzików Szymon Sala – 1:45,47s (rekord życiowy).