Pracowity tydzień pływaków ostrołęckiej Piątki

Pływanie 20 kwietnia 2016 Komentarzy

Pracowity tydzień, obfitujący w wiele startów mają za sobą reprezentanci UKS Piątka Ostrołęka. Podopieczni Andrzeja Pyskło i Adama Kurpiewskiego wystartowali ostatnio w trzech imprezach pływackich, zdobywając w sumie dwadzieścia medali.

Marysia Murawska i Magda Kowalska wystartowały w II rundzie Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego, zawody odbyły się 13 kwietnia w Warszawie. Podczas swoich startów Marysia Murawska zdobyła dwa złote medale - na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym oraz dwa srebrne krążki - na 50 m  i 100 m stylem grzbietowym. Marysia we wszystkich swoich startach ustanowiła nowe rekordy życiowe. Natomiast Magda Kowalska zdobyła złoto na 50 m stylem motylkowym i srebro na 200 m stylem dowolnym.

Trzy dni później już znacznie liczniejsza reprezentacja UKS Piątka Ostrołęka (Marysia Murawska, Magda Kowalska, Maria Mikas, Anna Mierzejewska, Nina Bagińska, Mateusz Adamowski, Paweł Kowalski, Mateusz Kochański) wystartowała w Ogólnopolskich  Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk.
Podczas tych zawodów Marysia Murawska zdobyła dwa złote medale, będąc najlepszą pływaczką na 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Marysia została najlepszą zawodniczką rocznika 2003 a uzyskany przez nią czas 29,82 s na 50 m stylem motylkowym jest z najlepszym wynikiem w Polsce w tym roku.

Magda Kowalska zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym oraz srebro na 100 m stylem dowolnym. Młoda zawodniczka Piątki w obu startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. Maria Mikas była najlepsza na 50 m stylem klasycznym, zdobyła też srebrny medal na 50 m stylem motylkowym. Anna Mierzejewska przypłynęła druga na 400 m stylem dowolnym, z kolei Nina Bagińska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem klasycznym. Podczas zawodów wystartowała także sztafeta 4x50 m stylem dowolnym (Maria Mikas, Ania Mierzejewska, Magda Kowalska, Maria Murawska), która po emocjonującej walce zdobyła brązowy medal.

17 kwietnia Maria Murawska, Magda Kowalska, Martyna Werpachowska, Maria Mikas, Maja Obrębska, Natalia Skórzewska, Nina Bagińska i Zosia Pragacz wystartowały w II rundzie Grand Prix Mińska Mazowieckiego. Dwa medale złote padły łupem Marii Murawskiej - na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym. Martyna Werpachowska osiągnęła srebrny medal na 50 m stylem klasycznym, Maria Mikas srebrny medal na 100 m stylem zmiennym. Ponadto zawodniczki UKS Piątka zdobyły złoty medal w sztafecie 8x50 m stylem dowolnym. Po dwóch rundach Grand Prix klub UKS Piątka zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

- Bardzo się cieszę, że ciężka praca jaką wykonujemy na treningach przekłada się wyniki osiągane podczas zawodów. Jest to bardzo motywujące do jeszcze większych wysiłków na treningach i mam nadzieję jeszcze lepszych wyników w przyszłości. Na szczególną uwagę i uznanie zasługuje Marysia Murawska, która dzięki wynikom osiąganym w tym roku otrzymała powołanie do kadry narodowej na Wielomecz do Budapesztu, który odbędzie się 7-8 maja z udziałem reprezentacji Węgier, Czech, Słowacji i Polski - podsumował Andrzej Pyskło, trener UKS Piątka.