zdjecie 4444

Pracowity weekend MKKK SHINKYOKUSHIN

Sporty walki 09 grudnia 2014 Komentarzy

To był pracowity weekend w klubie MKKK SHINKYOKUSHIN. W piątek 5 gru,nia klub MKKK SHINKYOKUSHIN (Artur Prusiński) i UKS Gladiator (Wojciech Dudkowski) współorganizowali VII Galę Sportów Walki w Ostrołęce.  Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć wiele emocjonujących walk  w kilku dyscyplinach: boks, karate, MMA, K1, Kick boxingu.

To był pracowity weekend w klubie MKKK SHINKYOKUSHIN. W piątek 5 gru,nia klub MKKK SHINKYOKUSHIN (Artur Prusiński) i UKS Gladiator (Wojciech Dudkowski) współorganizowali VII Galę Sportów Walki w Ostrołęce.  Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć wiele emocjonujących walk  w kilku dyscyplinach: boks, karate, MMA, K1, Kick boxingu.

Sobota 6 grudnia: kadra instruktorów i zawodników po przewodnictwem sensei Artura Prusińskiego i sempai Mariana Zająca wyjechała na 8 Kokoro Cup do Warszawy. Turniej ten, uznawany jest za najmocniej obsadzone zawody karate odbywające się w Polsce z międzynarodową obsadą. W tegorocznej edycji udział wzięli zawodnicy z Polski, Japonii, Węgier, Litwy, Kazachstanu i  Chorwacji. Wszystkie walki wzbudziły wiele emocji wśród zebranej widowni , która zobaczyła czołówkę zawodników światowego karate. Miłym akcentem zawodów był pokaz sensei i sempai Mariusz Mazur Branch, trenerów i instruktorów z regionu Mazowsza. W pokazie udział wzięli sensei Artur Prusiński oraz sempai Marian Zając, pokazując test tameshiwari, czyli rozbijanie desek. Dodatkowym wyróżnieniem dla naszego klubu było powołanie do sędziowania walk, prezesa MKKK sensei Artura Prusińskiego. Pasjonujący pojedynek finałowy rozegrał się pomiędzy mistrzem Europy U22 Litwinem Kvietką a Kazachem Yakovlevem, który jest aktualnym mistrzem Azji. Walkę zwyciężył doświadczony Yakovlev, który w dogrywce pokonał młodego Litwina. Pokonany finalista swą wielką ambicją i nieprzeciętnymi umiejętnościami wzbudził wielka sympatię publiczności, wyrażoną gromkimi brawami.

Niedziela 7 grudnia: 100 % medali
Zawodnicy MKKK wzięli udział w turnieju Bartoszyce CUP, w którym startowało ponad 130 zawodników z całej Polski. Wszyscy zawodnicy stanęli na podium zdobywając medale :
Marcin Nalewajk -  złoty
Iza Piskorek - srebrny
Olga Bednarczyk - srebrny
Antek Śniadach - srebrny
Udany występ młodych zawodników MKKK szkolonych przez: sensei Artura Prusińskiego i sempai Mariana Zająca to kolejny sukces klubu w kończącym się roku 2014.  Może nie jest to ostatni sukces w tym roku...W przyszły weekend zawodnicy jadą do Białej Podlaskiej na zawody Pucharu Polski. Opiekunem i sekundantem zawodników na turnieju w Bartoszycach był sempai Wojciech Domański.

Poza startem najmłodszych w Bartoszycach, w niedzielę sempai Marian Zając z kilkoma zawodnikami MKKK wziął udział w międzynarodowym seminarium prowadzonym przez mistrza świata, Japończyka Kunihiro Suzuki. W ramach dwóch treningów odbyły się również sparingi. Było to kolejne wielkie doświadczenie szkoleniowe dla instruktora i jego podopiecznych, które na pewno zaowocuje w treningu i zawodach. Na koniec seminarium sensei Suzuki pochwalił polskich karateków za postęp jaki zrobili w ciągu 2 lat ( od czasu jego ostatniej wizyty) i zapowiedział, że jego kariera zawodnicza jeszcze się nie skończyła…(ma 44 lata).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.