Pracowity weekend Siódemki: kolejne starty lekkoatletów

Lekkoatletyka 16 września 2024 0 Komentarzy

W ostatni weekend ekipa UKS Siódemka znów startowała w kilku imprezach sportowych.

Zawodniczki Siódemki z aktualną rekordzistką Polski w trójskoku (14,44m) Małgorzatą Trybańską Strońską.

• W sobotę 14 września w Ciechanowie w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików (U-16) startowała Oliwia Półtorak (10), która wywalczyła brązowy medal w biegu na 80m przez płotki z nowym rekordem życiowym – 13,51m. Oliwia startowała też w wieloskoku i wynikiem 9,68m zajęła 5 miejsce.
  • W niedzielę w Warszawie na stadionie AWF odbyła się Warszawska Liga Lekkoatletyczne. Startowała tu piątka zawodników Siódemki. Najlepiej wypada Maria Jabłońska (11) zajmując 2 miejsce w pchnięciu kulą 2kg z nowym rekordem życiowym – 9,55m. 3 w biegu na 3000m była Artur Mrozek – 9:35.93s.

Pozostałe wyniki:

• Oliwia Półtorak (10) po raz pierwszy w życiu wystartowała w trójskoku i wynikiem 9,44m zajęła 5 miejsce. Oliwia wystartowała też w pchnięciu kulą 3 kg i była 7 (6,94m).
  • Laura Dąbrowska (12) zadebiutowała w skoku w dal „z belki" i wynikiem 4,31m była 5.
  • Na 100m pobiegła Katarzyna Suska (12) i wynikiem 14,51s poprawiła swój rekord życiowy.

W tym samym czasie w Ostrołęce odbywał się Półmaraton Kurpiowski oraz co jest najważniejsze „Kurpiowska Dycha". Tu bezapelacyjnie wśród kobiet wygrała Martyna Budziłek czasem 36:24s, wyprzedzając drugą na mecie zawodniczkę o ponad 2 minuty, a trzecią o ponad 6 minut. Siódme miejsce w tym biegu z czasem 36:16s zajął drugi z naszych reprezentantów – Karol Rogoziński. Relację z półmaratonu przeczytasz tutaj.