Przed nami VIII Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym. Hołd dla wybitnej sportsmenki

Inne 05 listopada 2025 1 Komentarz

W sobotę, 8 listopada 2025 roku, hala im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce po raz ósmy stanie się areną turnieju upamiętniającego wybitną zawodniczkę tenisa stołowego. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego.

To już ósma edycja memoriału poświęconego pamięci Barbary Pawelczyk – legendy ostrołęckiego tenisa stołowego. Turniej to doskonała okazja, by oddać hołd wspaniałej zawodniczce, a jednocześnie promować tę dynamiczną dyscyplinę sportu wśród mieszkańców miasta.

Śp. Barbara Pawelczyk to zasłużona reprezentantka MZKS Narew Ostrołęka, której osiągnięcia na stałe wpisały się w historię tenisa stołowego. Dwukrotnie zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek, a w kategorii seniorek dwukrotnie stawała na trzecim stopniu podium mistrzostw Polski w grze pojedynczej – w 1972 i 1974 roku. Jej talent, determinacja i sportowa postawa stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń tenisistów stołowych.

Sobotnie zmagania rozpoczną się już od godziny 9:00, kiedy to do rywalizacji przystąpią najmłodsi uczestnicy w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Pół godziny później, o 9:30, swoje mecze rozpoczną zawodnicy kategorii 50+. Kategorie Open wystartują o godzinie 10:30.

Uczestnicy mają możliwość startu w maksymalnie dwóch kategoriach, pod warunkiem uiszczenia opłaty wpisowej za każdą z nich.

Organizatorzy zadbali o to, by turniej był dostępny dla wszystkich. Młodzi tenisiści z kategorii dziecięcych i młodzieżowych mogą wziąć udział w zawodach całkowicie bezpłatnie. W pozostałych kategoriach opłata wpisowa wynosi jedynie 20 złotych. Zapisy na turniej odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny pod adresem: https://forms.gle/Edu7qTyMdMoJyVWg8

Za organizację VIII Memoriału Barbary Pawelczyk odpowiada Miasto Ostrołęka – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
16:10, 05 listopada 2025

xxx

Pamięć o Pani Barbarze Pawelczyk  w Ostrołęce przywrócił Pan RYSZARD ZAJDA. Jej były trener.  To dzięki niemu umieszczono jej zdjęcie w holu budynku hali ,,Gołasia,,.Panie Ryszardzie pozdrawiam serdecznie!!

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Dodaj Komentarz