Przed nami XVII Memoriał Piotra Dobrzyńskiego. Trzy dni z piłką ręczną

Piłka ręczna 22 września 2022 0 Komentarzy

Od piątku do niedzieli w dwóch ostrołęckich halach odbędzie się XVII Memoriał Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej. Młodzi szczypiorniści zagrają w hołdzie ostrołęckiemu trenerowi, który zmarł w 2005 r.

Turniej poświęcony pamięci znakomitego ostrołęckiego trenera odbędzie się w dniach 23-25 .09.2022 r. w dwóch ostrołęckich halach - hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia oraz w hali III LO w Ostrołęce. Jest to największy turniej piłki ręcznej w regionie. W tegorocznych zmaganiach wystąpi około 250 adeptów piłki ręcznej, którzy reprezentować będą 17 drużyn z całej Polski.

  • W hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce zagrają zawodnicy z roczników 2008/09. W grupie A zagrają UKS Diament Ostrołęka, UKS 50 Białystok oraz Siódemka Osowa Gdańsk. W grupie B są KS Warszawianka, Azoty Puławy i UKS Banino. W grupie C Wisła Płock, MKS MOSiR Kętrzyn i AS Wesoła.
  • Rocznik 2011 i młodsi zagra w hali III LO przy Blachnickiego. Zagrają drużyny: w grupie A Diament Ostrołęka, Aries Baranów, UKS Banino i UKS Wilanovia, z kolei w grupie B: Kontra Warszawa, Siódemka Osowa Gdańsk, Jedynka Morąg i UKS 50 Białystok.

Mecze Diamentu w hali im. Gołasia w piątek o 15:00 i 17:00, z kolei w hali przy Blachnickiego w piątek o 15:00 i 17:40 oraz w sobotę o 11:20. Dalszy terminarz zależał będzie od miejsca w grupie. Uroczyste zakończenie turnieju w niedzielę o 15.00.

zdjecie

W hołdzie Piotrowi Dobrzyńskiemu

Piotr Dobrzyński pracował w Szkole Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce. Prowadził także drużynę juniorek w piłkę ręczną. Ciężko zachorował na nowotwór, ale jak na prawdziwego sportowca przystało - nie poddał się. Toczył walkę z chorobą i mógł przekonać się wówczas, jak wielu ma przyjaciół. Środowisko sportowe nie zostawiło go samego: odbywało się wówczas wiele akcji charytatywnych.

Piotr Dobrzyński zmarł 13 marca 2005 r. To właśnie jego pamięci poświęcony jest coroczny memoriał, w którym grają młodzi piłkarze ręczni.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.