Przegrana juniorek Unii na początek

Koszykówka 18 października 2011 Komentarzy

Kadra U-18 rozegrała pierwszy mecz ligowy w tym sezonie w Białymstoku i, niestety, doznała pierwszej porażki. Mecz miał bardzo nietypowy przebieg.

W pierwszej kwarcie nasze zawodniczki toczyły wyrównaną walkę. W szóstej minucie kwarty prowadziły 10:9, aby całą kwartę przegrać dziesięcioma oczkami, 11:21. Druga kwarta to już zdecydowana przewaga gospodyń i duża niemoc naszych koszykarek w zdobywaniu punktów, ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 6:20, czyli po pierwszej połowie przegrywaliśmy 17:41.

W przerwie meczu trener Maciej Kruszewski "odrobił" lekcje w szatni i ... to co zobaczyliśmy w drugiej połowie meczu to już oblicze drużyny, grającej na swoim normalnym poziomie. Zdecydowane poprawienie skuteczności, walka pod tablicami i do pełnego szczęścia zabrakła naprawdę niewiele. Czwarta kwarta to wynik 22:7 i gdyby mecz trwał jeszcze parę minut dłużej gospodynie meczu nie cieszyłyby się z odniesionej wygranej.

UKS Gimbasket 15 Białystok - Unia Basket Ostrołęka 69:59 (21:11, 20:6, 21:20, 7:22)
Punkty dla Unii: Pul. Jarka 15, Pat. Jarka 13, Jakubiak 10, Snarska 9, Grzyb 5, Rukasz 5, Michalska 2, Więckowska 0, Kołoszko 0, Stachacz 0, Bednarczyk 0, Jachimczyk 0.

Już w najbliższą sobotę, 22 października, o godzinie 13.00 czekamy na naszych wiernych kibiców w hali ZS nr 5, ul. Berlinga 5, w Ostrołęce. Przeciwnikiem Kadetek U-16 będzie zespół OSiR Sokołów Podlaski.

[źródło: uniabasket.pl]