Przekonujące zwycięstwo Unii Basket U15 (zdjęcia)

Koszykówka 20 listopada 2017 0 Komentarzy

Koszykarki MUKS Unia Basket Ostrołęka pokonały Grodziski Klub Koszykarski w spotkaniu 5. kolejki mazowieckiej ligi U15. Podopieczne Mariusza Mierzejewskiego tylko w jednej kwarcie oddały inicjatywę rywalkom, w pozostałych odsłonach były lepsze od koszykarek z Grodziska.

Po pierwszej kwarcie ostrołęckie zawodniczki miały na swoim koncie 21 punktów przy 15 oczkach przeciwniczek. Nie była to jeszcze duża przewaga, ale po drugiej odsłonie wyglądało to zdecydowanie lepiej, bowiem na półmetku rywalizacji Unia Basket prowadziła 48:27. W trzeciej partii nastąpiło rozprężenie i grodziszczanki odrobiły siedem "oczek", ale w ostatniej kwarcie zawodniczki znad Narwi udowodniły swoją wyższość i wygrały mecz 92:67.

Było to trzecie wysokie zwycięstwo podopiecznych Mariusza Mierzejewskiego w tym sezonie. Wcześniej ostrołęczanki pokonały pokonały Pivot Piastów 83:30 oraz Ursus Warszawa 97:55. Już jutro o 17.00 w Wołominie zawodniczki Unii Basket U15 zmierzą się z miejscowym Huraganem.

Unia Basket Ostrołęka - Grodziski Klub Koszykarski 92:67 (21:15, 27:12, 20:27, 24:13)

Unia Basket: Kuszneruk 23, Brzezowska 8, Piórkowska 1, Plewko 26, Zając 2, Kruszewska 12, Dziadak, Mierzwa, Pyskło 2, Władysiuk 7, W. Maciak 4, J. Maciak 7.

Więcej o ostatnich wynikach Unii Basket już jutro w naszym serwisie sportowym.