Przemysław Dąbrowski ponownie z wicemistrzostwem Polski!

Lekkoatletyka 02 maja 2017 0 Komentarzy

Przemysław Dąbrowski po raz drugi w ciągu ostatnich sześciu dni został wicemistrzem Polski. Najpierw srebrny medal zdobył indywidualnie w maratonie, a później wyczyn powtórzył z kolegami z drużyny w biegu na 10 kilometrów. Forma biegacza z Borawego rośnie, co zwiastuje kolejne udane starty.

Suma czasów osiągniętych przez trzech zawodników decydowała o kolejności w drużynowych Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 m. Reprezentanci Prefbet Śniadowo Łomża, a wśród nich Przemysław Dąbrowski, pobiegli bardzo dobrze, co pozwoliło im na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Dąbrowski uzyskał czas 31:13.97, co indywidualnie dało mu dwudzieste miejsce.

-  Na początku chciałbym podziękować moim klubowym kolegom z Prefbet Śniadowo Łomża, bez których nie zostałbym Wicemistrzem Polski w drużynie. Z Michałem Bernardelli, Maćkiem Badurkiem i z Mateuszem Demczyszakiem udowodniliśmy, że od paru lat walczymy o najwyższe miejsca na arenach krajowych - relacjonuje Przemysław Dąbrowski. - Do Rybnika pojechałem na pełnym luzie psychicznym wiedząc, że po 6 dniach od maratonu, ciężko będzie walczyć o wysokie lokaty indywidualne. Wychodziłem z założenia, jaki wynik bym nie pobiegł to i tak będę zadowolony. Szczerze mówiąc, miałem nie startować, ale postanowiłem pomóc kolegom w zdobyciu medali na MP. Przyjąłem wyzwanie i pokazałem wolę walki, mimo iż czułem zmęczenie po maratonie. Wyszło całkiem niezłe, ponieważ nabiegałem nowy stadionowy rekord życiowy 31:13:97. Wynik może nie powala na nogi, ale i tak jestem zadowolony z takiego rezultatu. Taki wynik przed startem brałbym w ciemno - dodaje na swojej stronie na Facebooku.

Jak twierdzi sam zawodnik, nawet przez myśl nie przeszło mu, że w ciągu sześciu dni może zdobyć dwa medale Mistrzostw Polski. Najpierw został wicemistrzem Polski w maratonie podczas Orlen Warsaw Marathon, a teraz zdobył drużynowe wicemistrzostwo kraju w biegu na 10 km. Biegacz z Borawego wygrał także kilka biegów w Ostrołęce i okolicach, pokazując, że w regionie jest obecnie nie do pokonania.

Szczegółowe wyniki MP na 10 km tutaj.

Warto podkreślić, że w biegu mistrzowskim na 10 000 km pobiegł też inny z lokalnych biegaczy - Damian Świerdzewski. Osiągnął on czas 31:22.28, co jest jego nowym rekordem życiowym. Indywidualnie zajął 24. miejsce.