Przemysław Dąbrowski wygrał bieg w Goworowie

Lekkoatletyka 05 lipca 2015 Komentarzy

W niedzielę 5 lipca w Goworowie odbył się IV Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Goworowo Małgorzaty Kuleszy. Potworny upał sprawił, że zawodnicy oprócz dystansu 10 kilometrów pokonać musieli także własne słabości. Wygrał Przemysław Dąbrowski z klubu Agro-Metal Ostrołęka.

Przemysław Dąbrowski podczas odbierania nagrody od starosty ostrołęckiego (fot. eOstroleka.pl)

Zwycięzca uzyskał czas 00:35:11 i o jedną sekundę wyprzedził Damiana Świerdzewskiego z Eko-Bud Korczaki. Najniższy stopień podium należał do Mariusza Dembowskiego z Lidzbarka Warmińskiego - jego czas to 00:36:08. W czołowej "dziesiątce" znalazło się jeszcze miejsce dla trzech przedstawicieli Ostrołęki. Na czwartym miejscu finiszował Mirosław Wilkowski z Agro-Metal Ostrołęka, szósty był Sławomir Mąka (KK 24h Ostrołęka), natomiast na ósmym miejscu przybiegł Dariusz Regulski (Team AD Type 1).

W zawodach nie mogło zabraknąć także przedstawicieli ostrołęckich klubów sportowych. Lekkoatletyczny OKLA reprezentowali Mateusz Grabowski (14. miejsce) i Natalia Nowak (17. miejsce). Liczną reprezentację wystawił Klub Kolarski 24h Ostrołęka. Wspomnieliśmy już Sławomira Mąkę, a oprócz niego koszulki KK 24h w Goworowie założyli: Krzysztof Modzelewski (27. miejsce), Wiesława Grala-Mąka (61. miejsce), Leszek Kleczkowski (64. miejsce) oraz Bożena Frydrych (91. miejsce).

Dziesięć kilometrów podczas biegu ulicznego w Goworowie pokonali także lokalni radni - przedstawiciel Rady Powiatu Ostrołęckiego Waldemar Pędzich przybiegł do mety jako szesnasty z czasem 00:42:55, natomiast radny Michał Skowroński z Ostrołęki uzyskał wynik 00:48:41 i był trzydziesty ósmy. Ostatecznie bieg ukończyły 92 osoby.

IV Bieg Uliczny był elementem XI Pikniku Rodzinnego pod patronatem wójta gminy Goworowo. Zachęcamy do przeczytania naszej relacji z imprezy.