Przemysław Świercz odznaczony "za zasługi dla Miasta Ostrołęki"

Inne 21 kwietnia 2022 1 Komentarz

Kapitan reprezentacji Polski w amp futbolu Przemysław Świercz otrzyma odznakę "Za zasługi dla Miasta Ostrołęki". To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest przez radę miasta dla wyjątkowych ludzi - a bez wątpienia pochodzący z Ostrołęki amp-futbolista taką osobą jest.

Przemysław Świercz pochodzi z Ostrołęki, pierwsze piłkarskie kroki stawiał w ostrołęckiej Narwi. - Zawsze podkreślam, że to Ostrołęka jest tym miejscem gdzie ja się urodziłem, gdzie się wychowałem. Tu grałem w pierwszym klubie piłkarskim - mówił Przemysław Świercz na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce.

W 2009 roku ostrołęczanin miał wypadek podczas wyprawy motocyklowej do Norwegii. Jadący motocyklem Świercz nieszczęśliwie zderzył się z camperem. Trafił do szpitala, a tam norwescy lekarze podjęli natychmiastową decyzję o amputacji podudzia. Dalej pozostał jednak człowiekiem pełnym optymizmu i wiary we własne możliwości.

To zaprowadziło go do reprezentacji Polski w amp-futbolu: piłki nożnej osób po amputacjach. Został jej dobrym duchem i kapitanem. Razem z kadrą sięga po duże sukcesy.

Władze rodzinnego miasta doceniły reprezentanta Polski. Podczas czwartkowej sesji rady miasta Ostrołęki podjęto decyzję o nadaniu mu odznaki "za zasługi dla Miasta Ostrołęki". Zagłosowało 18 radnych, wszyscy byli za.

- To osoba, która mimo trudnego doświadczenia życiowego nie poddała się - mówiła podczas sesji rady miasta radna Ewa Szatanek. - Jest to osoba, która godna jest posiadania takiej odznaki.

Jak wygląda amp futbol?

Zawodnicy z pola to piłkarze po amputacji kończyny dolnej, bramkarze przeżyć musieli amputację kończyny górnej. Gra toczy się na boisku o wymiarach 60x40 m, piłkarze z pola poruszają się o kulach, nie mają możliwości noszenia protezy. Bramka ma wymiary 7x2 metry, czas gry to 2x25 minut, a drużynę tworzy 7 zawodników - bramkarz i 6 z pola. Z innych zasad warto wspomnieć, że nie można zagrywać piłki kulą czy kikutem, jedynie zdrową nogą. Nie można wykonywać wślizgów, nie ma także spalonych, a bramkarz nie może opuszczać pola karnego. Trener może wziąć minutę przerwy na żądanie w każdej połowie meczu.


Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
14:34, 21 kwietnia 2022

Barbara

Gratulacje .Wspaniały człowiek pokonał swoje słabości i jeszcze wybił się ponad przeciętność . Swoim postępowaniem dodaje otuchy innym . Czytając o takim człowieku aż serce rośnie .

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.