Przemysław Świercz w Telewizji Republika. O "kuli śniegowej, która niesie samo dobro" [WIDEO]

Piłka nożna 09 grudnia 2021 0 Komentarzy

Kapitan reprezentacji Polski w amp futbolu, ostrołęczanin Przemysław Świercz, był gościem Telewizji Republika. Opowiedział o historii tej dyscypliny sportu - i nie tylko...

Mówiąc o korzyściach z uprawianiu amp futbolu,  Świercz wskazał na społeczny aspekt tej dyscypliny sportu, w szczególności dotyczący młodych zawodników, jeszcze w wieku szkolnym.

- Oni na takich treningach, na zgrupowaniach, budują pewność siebie, budują swoją świadomość, swoją akceptację. Idąc do szkół, mogą powiedzieć: hej, jestem reprezentantem kraju w dyscyplinie. To też jest inaczej odbierane w szkole, wśród dzieci pełnosprawnych. Poprzez takie sytuacje oni mogą być inspiracją dla tych dzieci pełnosprawnych. Bo jeżeli ktoś zobaczy, że kolega bez nogi uprawia sport, gra w piłkę nożną i ma z tego radość, to może i ja powinienem coś dla siebie znaleźć. To się napędza, to kula śniegowa, która niesie samo dobro - powiedział kapitan kadry narodowej.

Przemysław Świercz to kapitan reprezentacji Polski w amp futbolu. Kadra narodowa zdobyła w tym roku brąz podczas rozgrywanych w Krakowie Mistrzostw Europy, powtarzając tym samym sukces sprzed 4 lat. W związku z tym rośnie popularność amp-futbolistów w Polsce. Świercz gościł już w wielu popularnych programach telewizyjnych, w tym m.in. w "Turbokozaku" czy "Pacześ Show".

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.