Przemysław Zyśk to twardy zawodnik. Ale gdy mówił o Zuzi, wzruszenie odbierało mu mowę

Sporty walki 31 sierpnia 2021 1 Komentarz

Pochodzący z Ostrołęki pięściarz Przemysław Zyśk wygrał swoją 17. walkę na zawodowym ringu. Po walce udzielił wywiadu, podczas którego nie brakowało wzruszeń. "Ostrołęcki Taran" zaapelował do telewidzów (walkę transmitowała telewizja TVP Sport) o pomoc dla Zuzi Berezy.

Pochodzący z Nikaragui David Bency nie miał żadnych szans w starciu z Przemysławem Zyśkiem podczas gali boksu zawodowego w Mrągowie. Zyśk zastopował rywala w piątej rundzie. Po walce przyszedł czas na podsumowania w krótkiej rozmowie z reporterką TVP Sport. Dość nieoczekiwanie, podczas rozmowy nie zabrakło wzruszeń.

Najpierw pięściarz z Ostrołęki usłyszał głos swojej córeczki Zosi. Później wspomniał o Zuzi - to dziewczynka, na leczenie której fundusze zbierane są także w naszym mieście: m.in. ostatnio podczas festynu na osiedlu Centrum.

- Chciałbym wszystkich poprosić o wsparcie dla Zuzi Berezy - powiedział wyraźnie wzruszony pięściarz. - Zuzia zbiera na operację w USA. Chciałbym Was prosić o wsparcie, możecie wejść na mój fanpage, tam jest wszystko napisane. Prosiłbym każdego o wpłacenie choć najdrobniejszej kwoty. Byłoby to ogromne wsparcie. Bardzo Was o to proszę. Zuzia Bereza, dwa latka, taka jak moja córeczka... - dodał Zyśk.

Zuzia Bereza potrzebuje pomocy

Zuzia Bereza ma dwa latka, urodziła się z wadą serca. Jedyną szansą jest dla niej operacja w Bostonie. To jednak kosztowny zabieg...

Mamy dwa wyjścia – czekać bezradnie na śmierć córeczki, albo zrobić wszystko, by ją uratować! Na aorcie pojawił się tętniak. Jeśli pęknie, nastąpi koniec… Jedyną szansą dla Zuzi jest rozległa operacja serca w USA! Mamy już kosztorys i kwalifikację, nie mamy jednak tak olbrzymiej kwoty, od której zależy życie naszej córeczki! Dlatego bardzo prosimy o pomoc. Sami nie uratujemy Zuzi… Tak bardzo boimy się dnia, gdy mogłoby jej zabraknąć… Nie pozwólmy na to!

- piszą rodzice Zuzi. Uruchomiono zbiórkę funduszy na siepomaga.pl. Na "Zuziowe serduszko" zebrano już sporo. Ale potrzeba jeszcze ponad pół miliona...

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
20:44, 31 sierpnia 2021

He he

Tarpan  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.