Zyśk po walce w RPA: Roarke był lepszy. Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa

Sporty walki 03 września 2023 4 Komentarze

Przemysław Zyśk przegrał przez TKO w 5. rundzie z Roarke Knappem z RPA w swojej 20. zawodowej walce. Mimo olbrzymiej ambicji, nie udało się "Ostrołęckiemu Taranowi" przetrwać nawału ciosów ze strony wyżej notowanego przeciwnika. "Wracamy do Polski mądrzejsi o nowe doświadczenia" - napisał pięściarz z Ostrołęki.

fot. transmisja z walki

Przemysław Zyśk stoczył walkę w Republice Południowej Afryki, mierząc się z miejscowym ulubieńcem Roarke Knappem. Będący na 11. miejscu w rankingu Boxrec Knapp był w tej walce lepszy - od pierwszej rundy przeważał, a w piątej posłał Zyśka na deski. "Ostrołęcki Taran" walczył ambitnie, ale został zasypany ciosami, a sędzia - mimo, że Zyśk starał się oddawać ciosy - wkroczył i przerwał walkę.

Zyśk był tym rozczarowany. "No, please" - mówił do sędziego Thabo Smampoola. Ale decyzja była nieodwracalna: walka przerwana, zwycięstwo Knappa przez TKO.

Dzień po walce ostrołęczanin zabrał głos, dziękując kibicom za wsparcie.

- Walka nie potoczyła się po mojej myśli, Roarke dusił mnie tymi dołami od 1. rundy by w piątej posłać mnie na deski i pierwszy raz w karierze policzyć do ośmiu. A później dokonać dzieła zniszczenia pod linami - napisał w mediach społecznościowych "Ostrołęcki Taran", dodając:

Tego dnia Roarke był poprostu lepszy i silniejszy. Nie byłem w stanie sobie z tym poradzić. Poddanie słuszne czy nie ... Walczyć chciałem, dlatego oddawałem ciosy, aby właśnie sędzia nie poddał pojedynku. No, ale sędzia ringowy jest po to, by dbać o nasze zdrowie. Zostaje mi tylko przełknąć porażkę i obiecać, że wrócę silniejszy. Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa! Wracamy do Polski mądrzejsi o nowe doświadczenia

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:

Komentarze

...
07:22, 04 września 2023

Gregor

Dobry chłopak, ale szkoda zdrowia..W tej kategorri wagowej nic nie zrobisz,  zawodnicy na świecie nie prożnują tylko poświęcają swoje umiejętności do jeszcze wyższych poziomów. Myszkin prawdę powiedział, Przemek ma serducho, dość mocną głowę, ale brakuje IQ techniki i umiejętności na poziom światowy.

ocena: 100%         zgłoś
...
09:30, 04 września 2023

Arko

Byłem na tej walce, ale się nabąblowałen z miejscowymi murzynami. Śpiewaliśmy murzyńskie piosenki  

ocena: -         zgłoś
...
19:42, 04 września 2023

rołarke

blady ten rpańczyk jakiś

ocena: -         zgłoś
...
21:16, 04 września 2023

Dobry chłopak

Czas na walki MMA

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.