Przy Partyzantów może powstać nowe boisko

Piłka nożna 18 września 2021 7 Komentarzy

Już wkrótce startuje głosowanie w budżecie obywatelskim. Jeden z projektów zakłada budowę ogólnodostępnego boiska trawiastego do piłki nożnej przy ul. Partyzantów dla rodzin, dzieci i młodzieży. Czy zyska uznanie mieszkańców?

Już wkrótce startuje głosowanie w budżecie obywatelskim. Jeden z projektów zakłada budowę ogólnodostępnego boiska trawiastego do piłki nożnej przy ul. Partyzantów dla rodzin, dzieci i młodzieży. Czy zyska uznanie mieszkańców?

- Zmodernizujemy boisko, zamontujemy nawodnienie, wyrównamy teren i zasiejemy trawę, zostanie wymienione i odświeżone ogrodzenie oraz piłkochwyty, uatrakcyjnimy korzystanie z boiska poprzez zakupienie niezbędnych urządzeń oraz sprzętu sportowego, który będzie ogólnodostępny - czytamy w opisie projektu, który stworzony został z myślą o aktywności dzieci i młodzieży szkolnej aby udostępnić im jak najlepsze warunki do uprawiania sportu oraz wszelkiej aktywności fizycznej.

Z ogólnodostępnego boiska do piłki nożnej mogły by skorzystać dzieci, młodzież szkolna, kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu Miasta Ostrołęki oraz inne stowarzyszenia i podmioty.

Obecnie, jak czytamy w projekcie, boisko wymaga gruntownej renowacji.

Trawa bez nawodnienia wysycha. Teren należy podrównać i dosiać trawy. Ogrodzenie jest pordzewiałe i ma zauważalne ubytki. Część piłkochwytów należy poddać renowacji - oczyścić i odmalować oraz postawić nowe w miejscach gdzie ich nie ma. Dbając o komfort użytkowania i walory estetyczne należy wyposażyć boisko w profesjonalną kosiarkę - teren trawiasty ma wymiary 88m x 42m. Bardzo dobre warunki i atrakcyjność korzystania z boiska podniesie zakup bramek niezbędnych do gry w piłkę nożną o różnych rozmiarach dopasowanych do wieku dziecka oraz innego sprzęty sportowego. Na boisku dzieci i młodzież będą mogły rozgrywać mecze piłki nożnej 5-osobowej, 7-osobowej, i 9-osobowej oraz treningi, gry i zabawy.

Szacowany koszt projektu to 71 tysięcy złotych. O tym, czy zostanie zrealizowany, zdecydują mieszkańcy. 

Głosowanie nad projektami w Budżecie Obywatelskim potrwa od 20 września do 3 października 2021 r.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
16:58, 18 września 2021

Kibic.

Panie dyrektorze i wszyscy wielcy ostrołęckiego sportu puknijcie sie w głowę. Jeżeli to przejdzie to będzie największą porażka. Dlaczego pieniądze które mogą służy ludzie chcecie użyć do budowy boiska które powinno powstać za waszą kasę. Od czego jest MZOSTiT, od czego dyrektor, od czego kierownik obiektu. Przecież macie ludzi którzy mogli by w ramach pracy odrestaurować ten obszar i zrobić z tego boisko. Wstyd. Ludzie zagłosują korzystać z tego będą tylko dzieci z klubów bo dla innych nie będzie czasu a wy będziecie się chwalić ze inwestujecie w sport i coś robicie tylko że nie powiecie że ZA PIENIADZE PODATNIKA. Pomyślcie o propozycjach z których będą mogli korzystać mieszkańcy. WSYD!!!

ocena: -         zgłoś
...
19:23, 18 września 2021

eeh

z budżetu obywatelskiego będziemy sponsorować miasto, i boisko na obrzezu miasta, bzdura

ocena: -         zgłoś
...
22:13, 18 września 2021

;/

Ale sobie chytrze wymyślili . Nie za swoje i nie dla wszystkich, a kluby i tak muszą płacić potem za użytkowanie  

ocena: -         zgłoś
...
22:25, 18 września 2021

Kib

I jeszcze się zapytam Pana dyrektora... co zostało zrobione w sporcie od nowej qladzy... chyba tylko kółko szachwe i to wiadomo dla czego. :))) a koszula już się prawie nie zapina :-))) cieni bolek z ciebie.

ocena: -         zgłoś
...
23:01, 18 września 2021

Dett

NIE GŁOSOWAĆ. Krótko i na temat.  

ocena: -         zgłoś
...
23:04, 18 września 2021

Kibic

Niech Panowie (obydwaj) wezmą się do roboty i ty szybko, bo inaczej o głosach kibiców sportowych w najbliższych wyborach będzie można co najwyżej pomarzyć.
Wielkie obietnice i zero roboty zrobionej
A co do kolka szachowego to jeszcze można dodać bowling, no ale to tez wiadomo dlaczego.
Żenująca postawa, a brzuchy rosną.

ocena: -         zgłoś
...
08:16, 19 września 2021

Kręgiel

Dyrektor-expert ;)

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.