Puchar Polski: Troszyn wygrał z trzecioligowcem i zagra z Legią II [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 05 kwietnia 2023 1 Komentarz

KS CK Troszyn pokonał III-ligową Błoniankę Błonie 2:0 w spotkaniu Pucharu Polski MZPN i awansował do 1/4 finału. Kolejny rywal - z którym Troszyn zagra u siebie już 19 kwietnia - to Legia II Warszawa!

Trener Michał Złotkowski w meczu pucharowym z Błonianką dał szansę zawodnikom, którzy w ostatnich spotkaniach występowali mniej. Okazało się to dobrym rozwiązaniem, bowiem głodni gry piłkarze KS CK pokazali, że są w stanie zagrać dobry mecz z trzecioligowcem.

W bramce pewne interwencje zaliczał Sobieski, a z przodu ofensywni zawodnicy Troszyna sprawiali Błoniance sporo kłopotów - tak wyglądała pierwsza połowa. Troszyn objął prowadzenie w 30. minucie, strzelając gola z rzutu karnego. Egzekutorem był Junior.

W drugiej połowie także padła jedna bramka - na sam koniec meczu (w ostatniej akcji) strzelił ją Edgardo Ruiz i tym samym Troszyn zwyciężył 2:0, awansując do 1/4 finału. Rywalem w tej rundzie, już 19 kwietnia w Troszynie, będzie Legia II Warszawa.

KS CK Troszyn-Błonianka Błonie 2:0 (1:0)

Troszyn (skł. wyjść.): Sobieski - Dmitruk, Caceres, Szyszkowski, Bajor, Pragacz, M. Tyska, Luchyk, Junior, Hlyvyi, Woźnica.