Puchar Polski: Wyniki 1. rundy. Narew II gra dalej

Piłka nożna 07 sierpnia 2023 1 Komentarz

Za nami pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Do kolejnej rundy awansowała Narew II Ostrołęka, z kolei Świt Baranowo i Orz Goworowo pożegnały się z rozgrywkami już na tym etapie.

Orz Goworowo - KS Pniewo. Rozstrzygnięcie po karnych

Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice, którzy dopingowali zespoły Orz Goworowo i KS Pniewo. Po kwadransie gry prowadzenie objął Orz, za sprawą Przemysława Kruka i jego trafienia z rzutu karnego.

Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, ale goście znakomicie rozpoczęli drugą część gry i po dublecie Dobrosielskiego prowadzili już 2:1 w 62. minucie. Orz musiał odrabiać straty i dokonał tego rzutem na taśmę - w jednej z ostatnich akcji wyrównał Zmierczak, a sędzia po upływie regulaminowego czasu gry, w sytuacji remisu 2:2, zarządził rzuty karne. Lepiej egzekwowali je przyjezdni, wygrali 5:4 i awansowali do kolejnej rundy.

Iskra Krasne - Narew II Ostrołęka. Awans ostrołęczan

Wygraną z Krasnego przywiozła drużyna Narwi II Ostrołęka. W 27. minucie ostrołęczanie objęli prowadzenie po naprawdę pięknej akcji: piłka wędrowała jak po sznurku od bramkarza aż do zawodnika ofensywnego. Klec pięknie prostopadłym podaniem wypuścił Borowieckiego, a ten dopełnił formalności.

Na 2:0 podwyższył Bartosz Siurnicki, dobijając strzał Bąka, a trzeciego gola jeszcze przed przerwą dołożył Borowiecki. W drugiej połowie Iskra zdobyła gola, ale tylko honorowego. 3:1 dla Narwi II i niebiesko-czerwoni czekają na kolejnego rywala.

Narew II Ostrołęka: Parzych – Miłoszewski (81. Fabiański), Bandorowicz, Babicz, Olszewski, Godziebiewski, Siurnicki (70. Zaręba), Borkowski (70. Dębek), Bąk (73. Sadłowski), Klec (60. W. Krawczyk), Borowiecki.

Orzyc Chorzele - Świt Baranowo. Górą gospodarze

Porażką zakończyła się wyprawa Świtu Baranowo do Chorzel. Już do przerwy było 2:0 dla Orzyca, skończyło się 5:2 dla gospodarzy. Bramki dla zwycięzców strzelili Piasecki, Niestępski, Kimona, Nysztal i Pogorzelski. Dla Świtu strzelili Marcin Dobrzyński i Paweł Dziekoński.