Puchar ZPRP Młodzików: Fantastyczny początek UKS Diament Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 19 maja 2022 3 Komentarze

Wielkie emocje zafundowali kibicom szczypiorniści Diamentu Ostrołęka na start finału Pucharu Polski ZPRP w piłce ręcznej. Wygali 25:23 z Czarnymi Olecko, ku uciesze lokalnej publiki.

Piłkarze ręczni Diamentu rozpoczęli mecz od prowadzenia 2:0, ale goście szybko wyrównali (4:4). Spotkanie było wyrównane i wynik oscylował wokół remisu (8:8). Do przerwy było 12:12, co pokazywało tylko, że oglądamy starcie dwóch wyrównanych drużyn. Kolejne 20 minut pozostanie w pamięci kibiców na długo.

W 33. minucie na dwubramkowe prowadzenie 22:20 wyszli zawodnicy z Olecka. Mało tego, jeszcze w 38. minucie prowadzili 23:22. Ale końcówka była fantastyczna w wykonaniu ostrołęczan - rzucili oni trzy bramki i zakończyli mecz wygraną 25:23.

Diament Ostrołęka - Czarni Olecko 25:23 (12:12)

Co w innych meczach? W grupie M MKS Piotrkowianin przegrał z SKS Kusy Kraków 25:27, a Siódemka Huras Legnica pokonała MKS Poznań 27:26. W drugim meczu grupy N, z udziałem Diamentu, Padwa Zamość wygrała z Vive Kielce 23:19.