Pumptruck tętnił życiem: Szkolenie, testy, zawody [ZDJĘCIA]

Kolarstwo 23 sierpnia 2021 1 Komentarz

W weekend 21-22 sierpnia pumptruck w Rzekuniu ponownie tętnił życiem. Były warsztaty z mistrzem, zawody i wyścig kolarski na pobliskim RowerParku.

W weekend 21-22 sierpnia pumptruck w Rzekuniu ponownie tętnił życiem. Były warsztaty z mistrzem, zawody i wyścig kolarski na pobliskim RowerParku.

Mateusz Baliński - wicemistrz Polski w enduro - w Rzekuniu poprowadził warsztaty w zakresie: odpowiednich przygotowań do treningu, jazdy po pumptracku oraz trików/skoków.

- Instruktor Mateusz bardzo skrupulatnie doglądał wykonywanych ćwiczeń przez młodych uczniów. Szkolenia były prowadzone w grupach. W trakcie wydarzenia czynny był nieodpłatny serwis rowerowy dla wszystkich chętnych. Na koniec sobotniego szkolenia można było sprawdzić się w kilkukrotnym przejeździe po pumptracku oraz testować rowery znanej marki - informują organizatorzy szkolenia, w którym udział wzięło ponad 40 osób.

W niedzielę od godziny 10:00 uruchomiono Biuro Zawodów, w którym można było zapisać się na zawody, na PumpTrack`u i na wyścig MTB, na RowerPark`u w Czarnowcu. Impreza towarzysząca - wyścig na trasie XC rozpoczął się o godz. 11:00, a dekoracji zwycięzców dokonano przy "Pump bicyklu" na PumpTrack`u.
 
Z trudami trasy najlepiej poradził sobie Robert Szurnicki z Drężewa i junior Gabriel Łaszczych z Tatar.

Wyniki rywalizacji:

OPEN: 1. Robert Szurnicki – Szura Team – Drężewo, 55:45; 2. Marek Karczewski – KK24h – Czarnowiec, 58:30; 3. Norbert Siemiątkowski – KK24h – Rzekuń, 1:07:27; 4. Paweł Michalik – Ostrołęka, 1:00:00 – motorower; 5. Mariusz Michalik – Ostrołęka, DNF (2 rundy) – motorower;
 
JUNIOR: 1. Gabriel Łaszczych – Kurpie Kadzidło – Tatary, 43:42; 2. Mateusz Michalik – SP Nr6 – Ostrołęka, 45:20; 3. Daniel Stefańczyk – SP Nr10 – Dzbenin, 49:44; 4. Jakub Waracki – SP Nr10 – Dzbenin, 52:01; 5. Bartosz Waracki – SP Nr10 – Dzbenin (2 rundy).
 
Od godz. 13:00 rozpoczęły się zawody na torze dla wszystkich zarejestrowanych uczestników. Pierwsze były jazdy kwalifikacyjne.
Każdy zawodnik otrzymał możliwość przejazdu jednego pełnego okrążenia. Eliminacje wygrywał i przechodził do kolejnego etapu zawodnik, który "wykręcił" najkrótszy czas.
 
Następnie podczas rozgrywek pucharowych przeprowadzane były wyścigi na dochodzenie. W tych wyścigach były największe emocje, bo niektóre pary potrafiły przejechać ponad 10 okrążeń wyczerpującego wyścigu. Zwycięzcą zostawał zawodnik, który dogonił zawodnika ruszającego z przeciwległego startu na torze.

Wyniki rywalizacji:

KIDS
1. Paweł Raichenbach
 
JUNIOR
1. Cezary Jakacki
2. Olaf Zalewski
3. Mateusz Michalik
4. Szymon Struniawski
5. Daniel Chorąży
6. Kacper Szok
 
MASTERS
1. Wojciech Nosek
2. Marek Karczewski
3. Norbert Siemiątkowski
4. Paweł Michalik
 
PRO
1. Szymon Nosek
2. Tobiasz Kaczmarczyk
3. Wiktor Wojciechowski
4. Karol Płodzich
5. Kamil Pliszka
6. Mateusz Jankowski
 
Organizatorami szkolenia i zawodów byli:
  • Mateusz Baliński - wicemistrz Polski w enduro, Bialsko-Biała,
  • Xtreme Sport w Ostrołęce - Wojciech Nosek,
  • Klub Kolarski 24h - Marek Karczewski,
  • Gmina Rzekuń.
Impreza została dofinansowana ze środków Gminy Rzekuń.
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
14:13, 23 sierpnia 2021

Tata

Dziękujemy i prosimy o więcej.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.