Pyrrusowe zwycięstwo Olimpu Ostrołęka [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 22 stycznia 2017 0 Komentarzy

Kadetom UKS Olimp Ostrołęka nie udało się awansować do 3. rundy play-off I ligi mazowieckiej. Podopieczni Lucjana Łomacza w rewanżowym meczu z KPS Siedlce wygrali 3:2, ale w "małych punktach" lepsi okazali się siedlczanie i to oni przeszli do kolejnej rundy.

W pierwszym spotkaniu między obiema drużynami KPS wygrał u siebie 3:2 i stało się jasne, że aby awansować do 3. rundy Olimp musi zwyciężyć w rewanżu i najlepiej zrobić to wynikiem 3:1 lub 3:0. Rozpoczęło się dobrze, bowiem gracze prowadzeni przez trenera Łomacza przejęli inicjatywę i wygrali partię 25:21. Kolejne sety były prawdziwą huśtawką nastrojów.

Druga odsłona wyglądała już zupełnie inaczej. Ostrołęccy siatkarze mieli problem z przyjęciem zagrywki, którą goście wyraźnie wzmocnili, a do tego gra gospodarzy ograniczała się w większości do posyłania piłek na lewe skrzydło. Taki schemat dobrze czytał blok KPS-u i wynik odzwierciedlił to dokładnie - goście zwyciężyli do 16. Siatkówka młodzieżowa jest zmienna, a to zobaczyliśmy już w trzecim secie.

Olimp rozpoczął tę odsłonę doskonale, od prowadzenia 11:4. Goście nie zamierzali się poddawać i stopniowo odrabiali straty (16:11), aż w końcu doszli Olimp na dwa punkty - 22:20. Wtedy jednak psychiczną presję lepiej wytrzymali gospodarze, wygrywając najważniejsze akcje, a co za tym idzie - seta 25:21. Do pełni szczęścia brakowało już tylko jednego seta, ale ten czwarty rozpoczął się od znakomitej gry siedlczan. Prowadzili oni już 9:1 i tę przewagę sukcesywnie utrzymywali. Ten set padł łupem KPS do 18 i stało się jasne, że tie-break nie zmieni już wyników rywalizacji. Siedlce miały bowiem już taką przewagę "małych punktów", że była ona nie do odrobienia w piątym secie.

Na osłodę pozostało zwycięstwo w całym spotkaniu. Olimp wygrał 15:10, w całym meczu 3:2, ale w lepszych humorach do domu wracali przyjezdni. To oni zagrają w 3. rundzie play-off i trzeba przyznać, że jest to prawdziwa rewelacja tych rozgrywek, gdyż gracze Mirosława Filimoniuka do fazy pucharowej przystąpili jako drugoligowiec.

Olimp Ostrołęka - KPS Siedlce 3:2 (25:21, 16:25, 25:21, 18:25, 15:10)
Pierwszy mecz: 2-3
Awans: KPS Siedlce