zdjecie 9767

Ratownicy WOPR-OS błysnęli formą w Szczytnie [ZDJĘCIA]

Pływanie 22 listopada 2015 Komentarzy

W sobotę 21 listopada sześcioosobowa reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka pod wodzą trenera Dariusza Małkowskiego wzięła udział w VIII Mistrzostwach Szczytna w ratownictwie wodnym. Rywalizacja toczyła się w formule open, bez podziału na kategorie wiekowe.

W sobotę 21 listopada sześcioosobowa reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka pod wodzą trenera Dariusza Małkowskiego wzięła udział w VIII Mistrzostwach Szczytna w ratownictwie wodnym. Rywalizacja toczyła się w formule open, bez podziału na kategorie wiekowe.

Podczas sobotnich zawodów rozegrano siedem konkurencji - 100m z przeszkodami, 50m holowanie manekina, 100m z pasem ratowniczym, 25m pod wodą, wyścig australijski, rzut liną i RKO. Ratownicy WOPR-OS zanotowali świetny start, zdobywając dwadzieścia pięć medali.

Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Aleksandra Milewska. Zdobyła ona sześć medali, w tym złoto na dystansie 25 m pod wodą. Dołożyła do tego jeszcze cztery srebrne krążki w konkurencjach 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m z pasem ratowniczym, RKO oraz brąz w wyścigu australijskim. Zajęła dzięki temu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż za jej plecami w "generalce" uplasowała się Magdalena Bobrowska. Jej dorobek to złote medale na 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina oraz w wyścigu australijskim oraz krążki brązowe w konkurencjach: 100 m z pasem ratowniczym, 25 m pod wodą i  RKO.

Cztery medale w startach indywidualnych zanotowała Zuzanna Piersa. Najcenniejszy - złoto - przypadł jej na dystansie 100 m z pasem ratowniczym. Finiszowała także na drugim miejscu w wyścigu australijskim oraz na trzecim na dystansach 50 m holowanie manekina i 100 m z przeszkodami.

Najmłodszym zawodnikiem mistrzostw był Hubert Nakielski. Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu czterech medali: złotego na dystansie 100 m z pasem ratowniczym, dwóch srebrnych w konkurencjach 50 m holowanie manekina, 100 m z przeszkodami i brązowego medalu na dystansie 25 m pod wodą. Osiągnięte wyniki dały mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeci w końcowym zestawieniu był Dawid Świercz, zdobywca złotego medalu na dystansie 50 m holowanie manekina oraz brązowych krążków na 100 m z przeszkodami i 100 m z pasem ratowniczym.

Z dobrej strony pokazał się również Łukasz Ciskowski, który mimo że nie zdobył medali to w swoich startach plasował się tuż za podium. Ponadto, Magdalena Bobrowska i Hubert Nakielski w konkurencji drużynowej rzut liną zdobyli srebrny medal.

- Moi zawodnicy od wielu lat potwierdzają przynależność do najlepszych w kraju o czym oczywiście świadczą wcześniejsze jak i obecne wyniki. Start w mistrzostwach Szczytna potraktowałem jako sprawdzian przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski i jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników – podsumowuje Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.