Ratownicy WOPR-OS spisali się na medal

Pływanie 03 maja 2017 3 Komentarze

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka prowadzona przez trenera Dariusza Małkowskiego zdobyła 15 medali podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które rozgrywane było 29 kwietnia w Sochaczewie. Nie zabrakło też imponujących rekordów życiowych, a także rekordu Polski juniorów w wykonaniu Huberta Nakielskiego.

Utalentowany ostrołęczanin w konkurencji 100 m kombinowane ustanowił nowy rekord Polski juniorów, a ponadto w klasyfikacji generalnej zawodów został najlepszym zawodnikiem w kategorii Junior i w kategorii Open. Reprezentacja WOPR-OS zdobyła w sumie 15 medali: 6 złotych, 7 srebrnych, 2 brązowe.

Hubert Nakielski wygrywał juniorskie konkurencje 200 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane, był też trzeci na 100 m ratowanie z pasem. Osiągnięte wyniki pozwoliły mu także na wygranie konkurencji 200 m z przeszkodami w kategorii open.

Mateusz Adamowski w Sochaczewie zdobył pięć medali: złoty, 3 srebrne i brązowy. Ten z najcenniejszego kruszcu przypadł mu na 100 m ratowanie z pasem, czas 1:04.41 s jest jego nowym rekordem życiowym. Drugie miejsca przypadły mu w udziale na 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach i 100 m ratowanie kombinowane. Brąz zdobył na 100 m z przeszkodami. Kamil Bojarski startujący w kategorii młodzik we wszystkich swoich startach ustanowił życiówki, zdobywając jednocześnie dwa srebrne medale: na 100 m holowanie manekina w płetwach i 100 m ratowanie z pasem.

- Jako prezes WOPR-OS bardzo cieszę się z zajętych miejsc i zdobytych medali przez moich zawodników. Natomiast jako trener najbardziej zadowolony jestem z osiągniętych czasów i poprawionych życiówek, ponieważ świadczy to o tym, że plan treningowy jest dobrze realizowany i praca nie idzie na marne. Oczywiście dużym powodem do dumy jest kolejny rekord Polski Huberta Nakielskiego, ale tak naprawdę wszystkim moim zawodnikom należą się duże gratulacje za ich wyniki i postawę na zawodach. Podsumowując krótko : spisali się na medal - komentuje prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka Dariusz Małkowski.