Ratownicy WOPR-OS z medalami Grand Prix Polski!

Inne 15 października 2018 2 Komentarze

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka zdobyła dziesięć medali podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Kędzierzynie-Koźlu. Podopieczni Dariusza Małkowskiego oprócz zdobyczy medalowych w swoich startach ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.W klasyfikacji generalnej zawodów Hubert Nakielski zajął pierwsze miejsce w kategorii junior oraz drugie miejsce w kategorii open, a WOPR-OS Ostrołęka uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej.

Hubert Nakielski w swoich startach prezentował się znakomicie. Oto jego wyniki: 200 m z przeszkodami - 1. miejsce w kategorii junior i 3. miejsce w kategorii open, 50 m holowanie manekina -1. miejsce w kategorii junior i 3. miejsce w kategorii open, 100 m holowanie manekina w płetwach - 1. miejsce w kategorii junior i 2. miejsce w kategorii open, 100 m kombinowane - 1. miejsce w kategorii junior i 3. miejsce w kategorii open, 100 m ratowanie z pasem - 1. miejsce w kategorii junior i 3. miejsce w kategorii open.

Kamil Bojarski, startujący w kategorii junior młodszy, zajmował następujące pozycje: 100 m z przeszkodami - 17. miejsce, 50 m holowanie manekina - 8. miejsce z czasem 38,98 s – nowy rekord życiowy , 100 m holowanie manekina w płetwach - 7. miejsce z czasem 1,05,54 s – nowy rekord życiowy, 100 m kombinowane - 11. miejsce, 100 m ratowanie z pasem - 8. miejsce.

Maja Furmaniuk, najmłodsza zawodniczka WOPR-OS, dla której był to pierwszy start w zawodach z cyklu Grand Prix Polski, w swoim debiucie w kategorii młodzik zajmowała następujące lokaty : 100 m z przeszkodami - 13. miejsce, 50 m holowanie manekina - 11. miejsce, 100 m holowanie manekina w płetwach - 10. miejsce, 100 m ratowanie z pasem - 10. miejsce.


- Start w tych zawodach od samego początku traktowałem jako sprawdzian dla moich zawodników. Tym bardziej cieszę się z ich postawy oraz wyników jakie osiągnęli. Dla Huberta Nakielskiego start ten był jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Świata, które już za nieco ponad miesiąc odbędą się w Australii. I właśnie na te zawody planowany jest jego szczyt formy. Bardzo cieszę się z ciągłych postępów Kamila Bojarskiego, który z zawodów na zawody poprawia swoje czasy. Jeśli nadal będzie ciężko pracował na treningach, to jestem pewien, że w przyszłości będzie to jeden z najlepszych zawodników w kraju. Natomiast dla Mai Furmaniuk, która od niedawna trenuje sportowe ratownictwo wodne w swoich startach wykazała się dużą wolą walki, a jej udział w tych zawodach miał przede wszystkim na celu dać jej możliwość zdobywania cennego doświadczenia startowego poprzez rywalizację z najlepszymi zawodniczkami w Polsce - podsumowuje trener WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
16:51, 15 października 2018

Gość

Brawo Maja

ocena: -         zgłoś
...
08:36, 16 października 2018

rodzic

Brawo dla zawodników i trenera

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.